איזה סיפור הבית שלך מספר?

בדיוק כפי שגם אישה שלובשת את השמלה המדהימה ביותר בעולם, לא תיראה בשיאה אם לא תוסיף לכך את הטבעת, השרשרת, הצמיד והאיפור המתאימים, כך גם בבית שלנו – רק השילוב של כל האלמנטים המרכיבים את המכלול שנקרא 'בית', ייצרו את הסיפור השלם ואת המראה המושלם. זה מה שנקרא הום סטיילינג.


מאת: מערכת בית ונוי | צילום: ערן תורג'מן | רוחה תורג'מן, מעצבת פנים ובעלת remelis - הבית להלבשת הבית 15/08/2018

רבים חושבים שמראה הבית תלוי בעיקר ב'אבנים הגדולות', כלומר ברהיטים המרכזיים – הארון, הספה, השולחן, אך למעשה הפריטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל הגדול. גם אם תיקחו את הרהיטים המתאימים ביותר (והמדהימים ביותר) הבית עדיין יראה עירום, אם לא נוסיף לו את הווילון או הטפט שיתנו לו את האופי הנכון, ויספקו את ה'פינאלה' שבלעדיו הבית לא יהיה מושלם. כל תהליך הום סטיילינג טוב מתחיל במקור השראה שיכול להגיע מכל תחום שנושק לחיינו – אוכל, טבע, חומר, צבע, תנועה, מוזיקה או אפילו פרפר שמתעופף בחדר, וכך עובר בכל הבית אותו חוט מקשר המחבר בין כל הפריטים, החומרים והאלמנטים, המתגבשים לכדי בית אלגנטי בעל שפע פריטים ייחודיים. יצירה הפורסת בפנינו סיפור שיש לו התחלה, אמצע וסוף, ושפה עיצובית קוהרנטית ושלמה, בעלת משמעות, תוכן ואמירה.

איזה סיפור הבית שלך מספר?

תחום ההום סטיילינג נשען על שלושה יסודות – טקסטיל, צבע ותאורה. למעשה אפשר ליצור טרנספורמציה מושלמת במראה הבית, רק בעזרת שלושת המרכיבים הללו, בלי לשבור קיר או אריחים, ובלי מעורבות של קבלנים ואנשי מקצוע.

איזה סיפור הבית שלך מספר?

איך עושים זאת? הנה כמה טיפים:

טקסטיל – הטקסטיל הוא היסוד הראשון ולא במקרה – רק אחרי בחירת הטקסטיל, צבעו ומרקמו, נתאים את צבעי הקירות והמרקמים שלהם, ונחליט אם להשתמש בצביעה רגילה, צביעה מיוחדת, שליכטים, טפטים ועוד.

וילונות – כשאנחנו בוחרים וילון לבית, חשוב להתאים את צפיפות החומר, סגנון התפירה ומרקם הבד לצרכים שלנו. כמו כן, ישנה השפעה רבה לכיוון החלונות – כאשר הם פונים למערב נכנס הרבה אור בשעות הצהרים, ולכן נבחר בדים סגורים יותר, כדי לסנן בצורה טובה יותר את אור השמש. עבור האקלים הארץ-ישראלי נעדיף בדים שקופים, קלים ואווריריים המאפשרים מעבר של אוויר לתוך החלל, ועשויים מחומרים טבעיים כמו כותנה ופשתן. קיימים גם בדים סינטטיים רבים המדמים את הבדים הטבעיים, ועונים באופן מלא על צרכיו של הלקוח הישראלי. ישנה חשיבות רבה לא רק לסוג הבד אלא גם לסגנון התפירה שצריך להתאים לאופי הבית (קלאסי, כפרי, מודרני), וסגנון העיצוב השולט בחלל.

 

איזה סיפור הבית שלך מספר?

תאורה – קיימים שלושה סוגי תאורה מרכזיים: תאורה כללית השוטפת את המרחב ומאפשרת התמצאות בחלל, תאורה משימתית וייעודית, למשל להארת משטח העבודה למטבח, הארת שולחן הכתיבה או מנורת האיפור באמבטיה, ותאורת אווירה – תאורה מעומעמת וחלשה יותר (לעיתים עם דימר), המשפיעה על סגנון העיצוב הנבחר בחלל.

איזה סיפור הבית שלך מספר?

*מלבישת הבתים רוחה תורג'מן היא מעצבת פנים מובילה, בעלת ניסיון עשיר בעיצוב פנים ובהום סטיילינג, מרצה בתחום העיצוב במכללת שנקר ובאוניברסיטה הפתוחה, ומשמשת מעצבת הבית של חברת Remelis, המתמחה בהלבשת בתים, עיצוב פנים והום סטיילינג.

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי