נהנים מכל העולמות

על פניו, המילים נופש ועבודה נתפסות כשני קצוות הספקטרום, אך בדירה התל-אביבית שתכננה ועיצבה מעצבת הפנים שלומית זלדמן, ניכר כי הם משתלבים בהרמוניה תחת קורת גג אחת.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: עמית גושר | מעצבת פנים: שלומית זלדמן 24/12/2017

אל המעצבת פנו בעלי הבית בבקשה לעצב עבורם ועבור בני ביתם דירה תל אביבית שתשמש לנופש משפחתי אורבני במהלך סופי השבוע והחופשות ומבמקביל תשמש כדירת עבודה באמצע השבוע. הדירה, ששטחה עומד על 86 מ"ר בלבד, תוכננה בקפידה כך שתוכל לענות על הצרכים והדרישות של בני הבית.

 הדירה ממוקמת בבניין ישן במרכז העיר. זלדמן חילקה מחדש את שטחה הפנימי של הדירה. החלוקה המחודשת נתפרה בהתאם למגבלות קונסטרוקטיביות  של עמודים תומכים וקורות, ובכך יצרה סלון גדול, מואר ומפנק ושאר הפונקציות אוכלסו בצורה מדוייקת על מנת לנצל את גודל המקום בצורה אפקטיבית. האווירה השולטת בחלל היא של לופט עירוני מודרני, לכן גם הצבעוניות היא מונוכרומטית עם נגיעות קלות של צבע.
בכניסה לבית תכננה זלדמן ארון מחופה מראה אשר מגדילה את החלל ומשמשת להתארגנות לפני היציאה מהבית. הארון הינו פונקציונלי לתיקים, נעליים ושאר חפצים.


למעצבת ולבני הבית חשוב היה להפוך את החלון הגדול לאלמנט עיצובי מרכזי בחלל. בעבר האיזור שימש כמרפסת סגורה (כמקובל בבניה התל-אביבית של אמצע המאה שעברה) אך בתכנון החדש יצרה המעצבת "גריד" ובחרה בפרופיל בלגי שחור כך שהחוץ נראה ממוסגר ומהווה מוקד לכל החלל המרכזי. להשלמת המראה הוסיפה זלדמן וילון רך ונעים עם נגיעת צבע. רצפת הבטון המוחלק בולטת בצבעוניות האפרפרה וממשיכה את הקונספט האורבני הנקי.  בד בבד, היא מייצרת אשליה אופטית של מרחב גדול כיוון שאין בה חיבורים, חריצים או חלוקה.

 

    צבעוניות המטבח מתבססת על גווני אפור כהה ושטחו קטן יחסית שכן הוא משמש להכנת ארוחות קלות. עם זאת לזלדמן חשוב היה לשוות לו עומק ואופי, דבר שהושג באמצעות מסגרות דקות מסביב לדלתות. הדלפק  שממשיך את הארונות, עשוי מעץ אלפון שעבר תהליך האפרה בכדי להתאימו לצבעוניות המונוכרומטית. המקרר מהווה גם הוא מוטיב עיצוב מרכזי. הקיר שמוביל מהמטבח לפינת האוכל נצבע בצבע שחור ומיועד לכתיבה עם גירים, ובחלקו העליון שולבו פתחי אוורר עגולים ושחורים במראה תעשייתי.


פינת אוכל רחבת ידיים ממשיכה את המטבח. היא מוקמה בסמוך לחלון ובכך נהנית מנוף אורבני ומאור טבעי. זלדמן בחרה בשולחן אוכל וכיסאות בגוני שחור וחום המשמשים במקביל לארוחות משפחתיות וגם לישיבות ולעבודה. הכיסאות אינם אחידים אך דומים ויוצקים גיוון, עניין ועושר עיצובי.


החלל הציבורי כולל את הסלון שנחשב גדול ביחס לשטח הדירה. במרכזו ספת עור חומה ולצידה כורסת שזלונג שחורה, המזכירה בתצורתה את זאת של לה קורבוזייה. זלדמן שילבה שולחנות עגולים בכדי להעניק דינמיות לחלל ולשוות לו מראה יותר מעוגל ורך. שלו. היא שילבה הדומים לישיבה קז'ואלית. ספריית הענק תוכננה בהתאמה אישית ומתפרשת על פני קיר שלם. היא שילבה את הספרייה בהרמוניה עם הקורות התומכות שנותרו מהתכנון הקודם. בעלי הבית אוהבים לקרוא ויש להם הרבה חפצים ולכולם יש מקום בספרייה. חלקה פתוחה וחלקה סגורה ובעלת דלתות אפורות וכחולות בגדלים שונים.

 

    האגף הפרטי כולל חדר שינה זוגי עם חדר רחצה צמוד, חדר שינה נוסף וחדר רחצה נוסף. חדר השינה של בני הזוג עוצב בסגנון מינימליסטי אך כולל את כל צרכיהם. במהלך השיפוץ  הגדילו את מפתח החלון כדי להכניס כמה שיותר אור ואוויר. הרצפה חופתה בפרקט עץ חמים ואת המעבר לחדר הרחצה פתרה המעצבת בדרך מתוך הארון. זלדמן תכננה את דלת הכניסה לחדר הרחצה כחלק מארון הקיר, כך שבעצם הארון סובב את הכניסה לחדר הרחצה. פריט נגרות ייחודי ומותאם אישית לצורכי החלל מבלי לוותר על מקום או על פונקציות חשובות. פתחי מיזוג האוויר שולבו גם הם באלגנטיות בחלקו העליון של הארון.

 

   את חדר הרחצה תכננה זלדמן סביב החלון הקבוע בו החלון הוא זה שקבע את מיקום הכיור בצד ולא במרכז כפי שבדרך כלל נהוג. הארון הכהה תלוי בכדי להעניק קלילות ועליו ניצב כיור קוריאן לבן ומעליו מראה שממשיכה את החלון שלידה. רצפת החלל ייחודית ומעניינת, חופתה באריחים עשויים שני סוגים של שיש והם הונחו בסגנון של Fish-bone בשחור ולבן. על הקירות השתמשנו במיקרו-טופינג – מריחות בטון באפור.

 

   חדר הרחצה הנוסף חופה גם הוא במיקרו-טופינג על הקירות ומתהדר במראה אורבני ונקי- כיור קוריאן לבן תלוי וברזים במראה תעשייתי מובהק. במסדרון המוביל לחדר הרחצה שולב ארון שירות במסגרת עץ ורשת מפח מחורר שמאוורר את מכונת הכביסה ולמייבש שבפנים. כדי לחסוך במקום יצרה פתח לכביסה מלוכלכת מתוך חדר הרחצה הישר לתוך הארון. זה מייתר את הצורך בסל כביסה ומסתיר את הבלגן.


התאורה בבית משלבת בין פסי תאורה תעשייתיים לפסי צבירה עם ספוטים היוצרים תאורה דינמית בהתאם לתרחיש המתבקש בחלל בכל רגע נתון: תאורה ממוקדת וחזקה במהלך ישיבת עבודה או תאורה רכה ומעומעמת כשמבלים עם המשפחה. גוף התאורה התלוי במראה תעשייתי בחדר הרחצה הוא היחידי שמשתלשל מהתקרה.


    

    

לפרוייקטים נוספים ואתר הבית של מעצבת הפנים שלומית זלדמן - http://szdesign.co.il

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development