חברות מעוצבת

קשר טוב וזורם עם לקוחות לאורך תהליך עיצוב/שיפוץ מהווה בסיס איתן להצלחה, ובמקרה של עיצוב הדירה השוכנת בשכונה נחשבת במרכז הוד השרון כך אכן היה - מהר מאד הפכנו לחברים טובים מה שבהחלט תרם ליצירה

מאת: ניצן הורביץ | צילום: עודד סמדר | 18/01/2016

הדירה נבנתה במסגרת פרויקט תמ"א 38, ותוכננה עבור לקוחה המתכננת הרחבה משפחתית, כך שהתכנון התבצע בהתאם. הדירה כוללת 3 חדרי שינה וסלון, מטבח רחב ידיים, וכן 2 חדרי רחצה מפנקים ונוחים לשימוש.


החלל הציבורי הוא חלל פתוח הנחלק לאזורי מטבח ,סלון ופינת אוכל, כאשר באמצעות אריחי ריצוף גדולים 120/120 (ויה ארקדיה) בהם נעשה שימוש הוא שומר על מראה גדול ותחושת מרחב.


המטבח הורחב על חשבון מרפסת הכביסה, כך ששטחו גדל משמעותית לכדי אזור נוח המספק את צרכי בעלת הבית. חזיתות המטבח עוצבו עם ציפוי אלומיניום המספק מראה תעשייתי ,משטח העבודה רחב הידיים (פרביטל) הוא במראה שיש, וחיפוי הקיר בוצע באריחים לבנים 100/100 דקים (חזי בנק) נוחים לתחזוקה שמייצרים מראה נקי. יחידת בישול ואפיה גדולה (smeg) וזוג מקררים במראה תואם משלימים את החזות המעוצבת, וכיור נירוסטה של חברת FOSTER  בשילוב ברזים (KWC, ויה ארקדיה)שחורים מספקים מראה יוקרתי במיוחד. לכך, אגב, מתלווה סיפור של "מבצע" מיוחד: היות והספקים המקומיים לא מספקים את הסבונייה בצבע שחור, הלקוחה הזמינה אותה בארה"ב, וכששהיתי בניו יורק לצרכי עבודה היא נשלחה אלי למלון ו"חזרה" איתי לארץ כדי להשלים ולהדק את מראה הברזים.


פינת האוכל (קסטיאל AS IS) הוצבה בצמוד למטבח מתוך כוונה להשתמש בה בחיי היומיום ולא רק לארוחות חגיגיות, ועל הקיר שולבה עבודה אומנות של מעצב צעיר שנקנתה בשוק הפשפשים (אפרו). 
  

לסלון נבחרו גוונים מונוכרומאטיים, ועיצובו המשלב פריטים שונים מייצר מראה קליל ולא מחייב, גמיש לשינויים ונונשלאנטי משהו: ספה רחבת ידיים, כורסה בריפוד שונה המאופיין בטקסטורה תל ממדית, עירוב של שולחנות מסוגים שונים מברזל ואימייל, (ריהוט סלון –קסטיאל AS IS) שטיח מודרני עם נגיעה מעט אותנטית של עבודת יד ייחודית (צמר שטיחים), ויחידת אודיו מברזל (קסטיאל) היוצקת נופך תעשייתי כלשהו.  הסלון והחלל הציבורי כולו מוארים באמצעות פס צבירה (דורי קמחי) ארוך הנחלק לאזורי תאורה אותם הגדרנו מראש, כאשר גונו השחור מתבל את המראה בממד דרמטי ושונה.


המעבר אל האזור הפרטי בבית הוא דרך מסדרון, אשר בכניסה אליו שולבה ספרית עץ לאחסון ספרים ופריטי נוי אותם רוכשת הלקוחה בעת טיוליה בעולם.


חדר השינה רוצף בפרקט (ויה ארקדיה) ובחללו שולב חדר רחצה פתוח החשוף/נחשף אליו באמצעות קיר זכוכית המאפשר כניסת אור תמידית, מספק תחושת מרחב ואווריריות, ובעת הצורך ניתן לסגירה עם וילון. חדר הרחצה עצמו חופה באריחים גדולים (ויה ארקדיה) בגוון אפור וביחידת הכיור  משתלב עץ אלון המספק חמימות לחלל .


לחדר השינה נקנתה מיטה (אליתה ליווינג) המשלבת בעיצובה חומר ייחודי ובד מקורי במראה של עור, ושולחנות הלילה  מעוצבים בגמר אמייל בגווני שחור ולבן (קסטיאל AS IS).  בארון שנבחר מוטמע מסך טלוויזיה, ואת התקרה מעטר מאוורר תקרה שחור. 


בהמשך המסדרון ישנו חדר רחצה נוסף שחופה באריחים דמוי בטון (ויה ארקדיה) ובחללו משתלבים אמבטיה לרחצה מפנקת וארון לבן גדול. 


כל פעם מחדש אני מתאר את החיבור עם הלקוח כחשוב והכרחי, ובמקרה זה, כאמור, צמחה גם חברות נעימה. הרגשתי כאילו אני מתכנן את ביתי שלי, כאשר היד החופשית והאמון שקיבלתי יצרו תוצאה שאני כמעצב מאוד גאה בה. רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי