איך משדרגים דירה באמצעות עיצוב פנים נכון

תכנון מחודש לדירת גג בתל אביב

מאת: גילי כהן-לב | צילום: עוזי פורת | אדריכל אורי עמיצור - 03/04/2013
לאחרונה, הוכיח האדריכל אורי עמיצור שגם דירות ישנות ובלתי מטופחות יכולות להפוך לדירות מעוצבות ואיכותיות, בלי קשר למצבן העגום. כל שדרוש הוא להעביר את הדירה שיקום באמצעות מספר דרכים המקובלים בעולם של עיצוב דירות, כשהדגש הוא על התמקדות ביתרונות של הדירה, מענה נכון לצרכי הדיירים וניצול אופטימאלי של החלל הקיים. כך, השקיע אורי עמיצור בתכנון עיצוב פנים ושיפוץ של דירה וותיקה בצפון תל אביב והפך אותה לדירת גג יוקרתית ואיכותית. היתרון הבולט של דירה זו היה מיקומה ברחוב שקט, כך שבתכנון העיצוב המחודש עמיצור דאג בין היתר לנצל כראוי את הגג של הדירה. 

 

מדירה עם גג לדירת גג
הגג המשקיף אל העיר והנוף השקט נוצל כמו שרק חללים בעלי יתרון שכזה מנוצלים במהלך עיצוב דירות שונות והפך הן ליחידת הורים והן לפינת ישיבה נעימה. לצרכים אלה, נאטמה התקרה במיקומה המקורי ובמקומה נפרץ פתח חלופי. בנוסף, חדרי הילדים מוקמו בקומה הראשונה והמטבח חובר לפינת האוכל ולחלל הסלון. עמיצור אף דאג לעבודת עיצוב פנים שיוצרת מסגרת חלל נקייה ואוורירית באמצעות קירות שנצבעו בלבן פנינה, ריצוף באריחי אבן ומיעוט יחסי של פריטי ריהוט שמשמרת את תחושת המרחב.

 

 

 

כי גם דירה ישנה יכולה להפוך לנעימה, פרקטית ומושכת
עמיצור השווה לחלל הדירה אווירה נעימה באמצעות עיצוב פנים מושקע ומשחקי אור על ידי שימוש בתאורה המורכבת מגופים שקועים וסמויים, גופים דקורטיביים כמו גופי תאורה נתלים מעל פינת האוכל ומטבח מסוגנן בצבעי שחור מבריק. בנוסף, בדומה למלאכת עיצוב דירות שונות הדורשות הפרדה בין החללים השונים, יצר עמיצור הפרדה בין אזורי הילדים וההורים עם מיקום יחידת ההורים בקומת הגג. כך, יחידת ההורים למעשה הפכה למעין סוויטה הכוללת חדר רחצה, אזור ארונות ואף מרפסת פרטית עם נוף פנורמי והדירה שודרגה מדירה ישנה ולא מושקעת והפכה לאזור מגורים מושך, איכותי ופרקטי.
 
עיצוב יחידת ההורים

 

 

-----
התוכן נשען על המאמר: תכנון מחודש לדירת גג בתל אביב
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,253,315.aspx