דבר אליי באקרילית

המשטחים האקריליים בשירות תעשיית האירוח

מאת: | צילום: | 09/08/2016
'להכניס את הטבע לתוך בית המלון תוך שימוש בחומרים של הדור הבא' - הייתה הנחת העבודה המרכזית בעיצוב המחודש של בית מלון "נובוטל" במדריד – שבזכות 790 חדרי אירוח וכמעט 7,000 מטר רבוע של אזורים משותפים נחשב למלון הגדול ביותר של הרשת. 


עיצוב המקדים את זמנו
בעיצוב הפנים החדש, שכלל בין השאר את הלובי, המבואה, חדרי האירוח וגם את החללים משותפים - המשטחים האקריליים ®HI‑MACS הפכו להיות המוטיב המרכזי בהפיכת בית המלון למודל של עיצוב עכשווי שאפילו מקדים את זמנו. 


משטח האקריליק ®HI‑MACS מתוצרת LG עשוי מתרכובת ייחודית המבוססת על 70% מינרל טבעי, כ-25% שרף אקרילי וכ- 5% פיגמנטים טבעיים. שילוב זה יוצר משטח הומוגני נעים למגע ובעל גמישות יוצאת דופן. 


הגמישות של החומר יחד עם מגוון הצבעים העשיר העניקו לאדריכלי הפרויקט חופש עיצובי ונתנו מענה לאחד מהאתגרים המרכזיים שעמדו בפניהם - החיפוש אחר מראה ייחודי שיישאר עדכני ומרשים גם עם חלוף השנים.  "רצינו להיות מסוגלים ליצור משהו שתהיה לו השפעה אמתית גם מבחינה ויזואלית ואסתטית. התכונות המיוחדות של המשטחים האקריליים הפכו אותו לחומר אידיאלי עבורנו" מספר פאולו מאורי, המעצב הראשי של הפרויקט. 


גמישות, אטימות וקשיחות במשטח אחד
החומר האקרילי שממנו מורכבים משטחי LG ידוע, בקרב הקהילה המקצועית, כאחד מחומרי הגלם האיכותיים ביותר בתחום. למשטחים האקריליים אטימות מולקולארית וקשיחות גבוהה המציבה אותם בחזית גם מבחינת היגיינה ובטיחות וגם מבחינת עמידות לאורך שנים רבות. בזכות העובדה שהחיבורים בין המשטחים האקריליים אינם מורגשים ניתן להשתמש במשטחים גדולים במיוחד ליצירת הצהרה ויזואלית נועזת. בנוסף, האינטגרציה החלקה וגמישות החומר, מעניקים למעצבים את החופש ליצור צורות אמורפיות חדשות. 


כאשר בתי מלון מתחרים ביניהם גם בנוגע ליצירת אטרקציות עיצוביות שיכבשו את לבם של התיירים, התכונות הייחודיות של המשטחים האקריליים הופכות אותם לכלי עיצובי שאין לו תחליף, משום שבמשטחים האלו נמצא הפוטנציאל להפוך כל רעיון - נועז ופרוע ככול שיהיה - למוצר דקורטיבי ופרקטי. 


מהפכה עיצובית גם בתעשיית האירוח
המראה המצודד, החוזק, הגמישות ומגוון הצבעים המודרניים שמתאימים לכל סגנון עיצוב הם התשובה שתעשיית האירוח חיפשה במשך שנים רבות. העובדה שהמשטחים האקריליים עמידים בפני שריטות, סדקים, כתמים ואפילו טמפרטורות חום גבוהות מבטיחה שהחללים המרהיבים יישמרו לאורך שנים רבות גם באזורים שבהם יש תחלופת אנשים גבוהה במיוחד. 


המשטחים האקריליים HI-MACS מתוצרת LG מאפשרים יצירת מגוון אלמנטים דקורטיביים מודרניים כגון: חיפויי חזית, דלפקי קבלה, רהיטים, מקלחונים, כיורים, גופי תאורה ועוד - כיד הדמיון הטובה על האדריכלים והמעצבים.  


בשנים הקרובות נוכל לראות יותר ויותר בתי מלון, כפרי נופש, מסעדות, ברים ואפילו בתים פרטיים שיוצרים עיצובים מעוררי השראה בעזרת המשטחים האקריליים. 
רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי