מלון בוטיק בסינגפור

 

מלון הבוטיק THE CLUB HOTEL בסינגפור, מציע לאורחיו חוויית אירוח על טהרת השחור והלבן- מחיפויי הקירות, הריצוף והרהיטים ועד גווני המפיות ללא שום פשרות

מאת: מיכל פלג | צילום: CI&A Photography | משרד Ministry of Design

הניחוח המתקתק שנודף מהמושג מלון בוטיק טומן בחובו עולם עשיר של משמעויות נפלאות – יוקרה, אנינות טעם, הקפדה על פרטים, עיצוב יוקרתי וכמובן מחירים גבוהים. מסתבר, שבפועל זה גם עובד מצוין. המלון מסקרן ומושך יותר, מעורר צפייה שהולכת וגוברת ממועד סגירת העסקה בטלפון או באינטרנט ועד ההגעה הממשית לחדרים. 

מלון קלאב שנפתח בלב אזור הצ'ינה טאון המתחדש בעיר סינגפור מאמץ את תפיסת הבוטיק כדי לבלוט בין המוני המלונות החדשים הנפתחים לאחרונה באזור. מלון הבוטיק היוקרתי  מקבל את פני אורחיו עם גרסה אידיאליסטית של עולם בשני צבעים: שחור ולבן. שילוב של דפוסים וצורות מרתקות שבחירתם נבעה מהרצון להציע ללקוחות את הטוהר והמסתורין שמאפיינים את התרבות הסינית הייחודית.

המעצב Colin Seah Ministry of Design
 

 

משרד העיצוב Ministry of Design שהופקד על עיצוב הפרויקט הוא בעל רשימת לקוחות מכובדת ביותר הכוללת את עשירי הסצנה הבינלאומית. המשרד עיצב ברחבי העולם קניונים, מבני משרדים וחללים מסחריים, ובין היתר גם את בית המלון מג'סטיק החדש והמפואר בסינגפור. לדברי בעליו, מעצב הפנים, קולין סי, העיצוב מוכיח שהשילוב בין שחור ולבן מעולם לא יצא מהאופנה, ובמינונים מדויקים ושקולים הוא אף נראה יוקרתי מתמיד. השילוב האלגנטי "מכסה" את כל רחבי המלון, החל מהרהיטים, החיפויים והמרצפות ועד אחרוני הפרטים הקטנים, דוגמת המפית וסט הסכום שעל השולחנות, או אריזת הסבונים שבחדרי האמבטיה.

חזית בית המלון: מבנה ותיק שכל פרטיו הארכיטקטוניים שוחזרו בהתאמה למקור, וצביעתו על טהרת הגון הלבן מרמזת חלקית על עיצוב הפנים.
 

 

"לעולם מלונות הבוטיק יש ללא ספק חוקים משלו, והקריטריון הראשון בחשיבותו הוא המיקום. אין זה משנה אם מדובר בלב העיר, או על פסגתו של הר מבודד, המיקום חייב להיות הכי יוקרתי שיש" מסביר סי, ודבריו מקבלים משנה תוקף נוכח מיקומו של הבניין בן חמש הקומות הבוהק בלובנו, אשר ניצב על מגרש פינתי משולש (625 מ"ר) באזור שימור היסטורי מבוקש בפינת הרחובות קלאב ואן סיאנג היל. באזור זה ניתן למצוא חנויות יוקרה, בתי קפה, מאפיות מתמחות, חנויות צעצועים מעוצבות לעילא, וארכיטקטורה ייחודית המאופיינת בשימור מוקפד של אלמנטים קלאסיים.

"הקריטריון השני הוא העיצוב, שחייב להיות יוקרתי וחדשני מסוגו. הסגנון אינו חשוב. מודרני, כפרי או עתיק, מה שבסופו של דבר יקנה למלון הצלחה לאורך זמן הוא הליטוש הסופי. או בשפה המקצועית – הפיניש." מסביר סי. כוונתו היא שלחדרים חייבת להיות חזות ייחודית ומפתיעה, קו עיצובי משותף ומאפיין, ולא יזיקו גם כמה אלמנטים טכנולוגיים מתקדמים כגון מסך טלוויזיה חדשני, בר משקאות מרשים ומיטב האביזרים. קריטריונים נוספים שיקבעו אם מדובר במלון בוטיק ראוי לשמו הם השירות, האמינות, האיכות ובאופן כללי גם אותה תחושה יומרנית שתגרום למתארחים במלון להרגיש ברי מזל שזכיתם להתארח במקום שכזה.

חלל אזור הקבלה: תקרת בד עמוסת קפלים עשויה מכמות רבה של אריג בשקיפות עדינה, ומייצרת מראה דמוי עננים ולחלופין של מסך עשן.
 

 

המבנה הוותיק עבר שישה חודשי עבודת תשתית מקיפה שנועדה לשחזר את חזיתותיו על כל פרטיהם הארכיטקטוניים המרשימים, ובכלל זה שמירה וחיזוק של העמודים וגרמי המדרגות, הסרת טיח לחשיפת קירות מקוריים, תיקון ובידוד אקוסטי והחלפת החלונות הישנים. החזית כולה נצבעה בלבן כולל מסגרות החלונות כדי להעצים עוד יותר את החוויה בשחור ולבן.

לדברי בעלי המלון, חלק מהמתכון להצלחה של מלונות בוטיק הוא היותם חלק בלתי נפרד מסצנת הבילויים וחיי הלילה של העיר. הבר שעל הגג ומסעדת הטאפאס שבחצר הפנימית של המבנה מושכים אליהם מידי ערב תושבים מקומיים וגורמים למלון לשקף בין היתר את חיי הלילה התוססים של סינגפור. זה לא אומר שאין צורך לצאת מהמלון בכלל, אבל בהחלט ניתן לחוות בו את תמצית הווייתה המיוחדת של העיר המתחדשת כבר מהלילה הראשון.

 

אף חלל תא המעלית הוא חלק מקומפוזיציית השחור-לבן ומעוטר באיורים מעודנים.

 

"חיפשנו קונספט עיצובי שיקשור את המלון לכל הערכים התרבותיים של סינגפור. כך, מקור ההשראה העיקרי הוא העבר הקולוניאלי של  העיר, והשני הוא הפופולאריות ההיסטורית של האזור כמרכז להעברות כספים אותו פקדו המהגרים הסיניים מהמאה הקודמת כמקום בו נהגו לשלוח מכתבים.  אימצנו את הרעיון של חילופי מידע ויצרנו לו ביטוי בעיצוב המלון- הנווד המודרני יפגוש בהם במסדרונות." 

עבודות אמנות בעלות מאפיינים קליגרפיים נוצרו בהזמנה ע"י האמן Wyn-Lyn Tan: שלטי ציפורים המצביעים על מספר החדר, ענפים ודגים המלווים את האורחים ברחבי המסדרונות. שילוב הומוריסטי של טקסטים בצורת גלגל מסתובב על הדלת מאפשר לאורחים לבחור הודעות כגון "I need nothing, I feel content, I need solitude, או "I need order, please make my room"". 

חדר שינה מרווח מסוג Club הכולל פינת עבודה ומעוצב בקפידה מסוגננת. גוף תאורה וכורסא בצבע שחור בולטים על רקע החדר המעוצב על טהרת הלבן.
 

 

 אורחי המלון יכולים לבחור בין חדרים סטנדרטיים לבין חדרים משוכללים יותר המכונים signature. חדרי קלאב תוכננו תוך שילוב פינת עבודה ובחדרים המשוכללים יותר אפשר ליהנות ממיטה ממוסגרת בזוג עמודים מפוארים מעוטרים בגילופים סיניים מסורתיים. חדרי האמבטיה המרווחים מרוצפים באריחים בוהקים בשחור ולבן ומצוידים באמבטיה גדולה ובפריטי ריהוט בעיצוב קולוניאלי מרשים.


 

בחלל הלובי מרשימה במיוחד התקרה עמוסת הקפלים, הגורמת לאורחים לתהות מאיזה חומר היא עשויה. ובכן, מדובר בהרבה מאוד בד לבן בעל שקיפות עדינה המכסה את התקרה ויוצר חלל מרוכך ומסקרן, שמזכיר מראה עננים, או אפילו מסך עשן. פסל חריג בגודלו של דמות היסטורית מהתקופה הקולוניאלית Sir Thomas Stamford Bingley Raffles ניצב בחלל כשראשו מטשטש עד נעלם בתוך קפלי הבד, והרהיטים הרחוקים מסטנדרטים מוכרים נראים כלקוחים מספר אגדות מאויר. 

חללי הרחצה בחדרים: ריצוף וחיפוי באריחים שחור-לבן, וריהוט תואם
 

 

כאזור המזוהה עם התרבות הסינית הבר הממוקם על גג המבנה נקרא על שמו של מוטיב הין והיאנג. דלת במשבצות שחור ולבן ועיצוב שלט הבר בצורת הין והיאנג מפתיעים כאן את האורחים שיכולים ליהנות מהנוף המרהיב שנשקף מהמרפסת המקיפה את המבנה. חלל הבר כולל שולחנות אירוח קטנים, סידור מוקפד של  הסכום והכלים בצבע לבן שעליהם מונחת מפית נייר בשחור. שילוב של שרפרפים וכורסאות בצירופים שונים של שחור ולבן ובר משקאות העשוי משיש- חוויה של יוקרה ללא כל פשרה. 

מעברים בחלל הלובי: קווים מעוגלים ורכים, ריצוף בשחור לבן, תאורה סמויה מאירה רכות מלמעלה, ופריטי עיצוב מסוגננים בשחור לבן, ואיורים של מוטיבים מהטבע, כענפים ודגים.


יצירת קשר - מלון בוטיק בסינגפור