סקירת כנס עיצוב בתי מלון ואתרי תיירות 2012

סקירת כנס עיצוב בתי מלון ואתרי תיירות 2012

מאת: מערכת 'בית ונוי' | צילום: | 03/04/2013

בעידן "נוסע" בכפר גלובאלי, התרחבה מהותו המוכרת של בית המלון- לא עוד "רק" מקום שהייה לעוברים בדרכים, אלא טיפולוגיה רחבה שצמחה מתוך צרכי התקופה והקדמה במטרה להעניק להם מענה נאות, ומכאן גם לציבור מודע ובעל העדפות מגובשות.  בתוך כך, כנס "תכנון ועיצוב בתי מלון ואתרי תיירות", שהתקיים במרץ האחרון בשיתוף פעולה בין "בית ונוי" והתאחדות המלונות בישראל, נהגה מתוך הכרה במקום המשמעותי שתופס הנושא בשמי החיים של המאה ה-21- הן בהיבט התכנוני-עיצובי שקשור קשר הדוק לסגנון חיים עכשווי, והן בהיבט העסקי כמשאב רב חשיבות שיש בידו לתרום למינוף כלכלה. 

 
במטרה להעמיק את השיח המקצועי בנושא, ביקשו תכני הכנס, אותו הנחתה האדריכלית גל נאור, לדון במכלול ההיבטים העולים ממציאות עכשווית זו של עולם המלונאות, והעלו לדיון גם את תמונת המצב של התעשייה בארץ. את הכנס כיבד בנוכחותו שר התיירות מר סטס מיסז'ניקוב שנשא דברי ברכה, והוא אירח אנשי מקצוע מהארץ ומחו"ל, שעשייתם מתמקדת בתחום. ראשון הדוברים היה המעצב ניר גלעד, בעליו של סטודיו Nous Design הממוקם בלונדון. הסטודיו מתמחה, בין היתר, בעיצוב בתי מלון ואתרי ספא יוקרתיים, וגלעד הציג סקירה סגנונית של בתי מלון ברחבי עולם שונים כמשקפים הלכי רוח תרבותיים, מקומיים ותפיסתיים. 

 
האדריכל אלון ברנוביץ, מבעליו של משרד "ברנוביץ' קרוננברג" הזוקף לזכותו שורה ארוכה של תכנוני מלונות בארץ ובעולם, התייחס בהרצאתו לתהליך גיבוש קונספט עיצובי לבית מלון, וריתק את הקהל בהצגת תהליכי תכנון המתבצעים במשרדו. האדריכל אדם טיהאני, מארה"ב, שפעילותו רבת השנים בתכנון מסעדות ובתי מלון הקנתה לו מוניטין של אושיה בינלאומית מובילה בתחום, מיקד את הרצאתו בקשר בין קולינריה לבתי מלון. בהרצאתו, שכללה סקירה היסטורית והבחנות בין סוגי אירוח שונים, הדגיש טיהאני את הקשר אשר לשיטתו הינו מרכיב משמעותי ביותר בחוויית השהייה בבית מלון ולא בכדי הפך להוות אתגר עבור מעצבים שתדיר מבקשים "לקחת אותו הלאה". 

 
אדריכל אדם טיהאני
 
הגב' פרנסיס קיראדז'יאן (ארה"ב) יועצת בתחום המלונאות, מייסדת ארגון BLLA- התאחדות מלונות בוטיק- ומי שעומדת בראשו, חלקה עם הקהל את ניסיונה רב השנים בתחום מלונות הבוטיק ופתחה צוהר למתרחש היום בשדה זה הזוכה לפופולאריות רבה בקרב לקוחות, ולא מעטים הם גם המבקשים לקחת בו חלק במישור עסקי. 

את הכנס חתם המעצב מיכאל אזולאי ששרטט את "הסיפור שמאחורי"- סיפור עיצובו של בית מלון אינדיגו והרעיון שעמד בבסיסו. את ההיבטים העסקיים-כלכליים של התעשייה ייצג פאנל אותו הנחה העיתונאי והעורך הכלכלי סבר פלוצקר, ובו נטלו חלק בכירים מתעשיית המלונאות המקומית: מר עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות, מר דוד פתאל, העומד בראש רשת מלונות פתאל, האדריכל יואב איגרא, בעליו של מלון הרודס, והאדריכלית גל נאור, מי שהייתה אמונה על פרויקט השיפוץ של מלון פלזה בניו יורק. 

פאנל: אדריכל יואב איגרא, מר עמי פדרמן, מר דוד פתאל, אדריכלית גל נאור, מר סבר פלוצקר
  
כל אחד מהמשתתפים חלק עם הקהל את פעילותו הוא בתעשייה, איש איש וניסיונו, והשורה התחתונה שעלתה מהם הייתה כי "המלאכה עדיין רבה", ויש לפעול למען קידומה. מחוץ לעולם ההרצאות התקיימה תערוכה שהציגה עבודות נבחרות של תכנון חדר/סוויטה בבית מלון, וכן תערוכה מסחרית עשירה שמוצגיה רלוונטיים לתחום המלונאות. הכנס, שעירב הפעם עולמות תוכן שונים, נחתם בהצלחה, וכמיטב מסורת הכנסים של "בית ונוי",פנינו אל הכנס הבא- כנס בנייה ירוקה שיתקיים ב-28.11.2012- פרטים בקרוב. 

מתוך גליון 124, מאי - יוני 2012

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי