עיצוב מלון בוטיק במדבר. סלאם - טיקוצקי - זלוטניק לוי

מתוך תערוכת עיצוב חדרי מלון שהתקיים בכנס "אדריכלות ועיצוב בתי מלון ואתרי תיירות 2012"   

מאת: סאלם-טיקוצקי-זלוטניק לוי | צילום: | - 03/04/2013

 


תכנון: סאלם - טיקוצקי - זלטניק לוי אדריכלות ועיצוב פנים

מייל:     avivittikotzki@gmail.com

             shlomi.arc@gmail.com

 

 תחת הכותרת אדם טבע ומדבר ניסינו להביא את המטייל הישראלי אל הנופים הקסומים של הנגב והמדבר.

על פי ראייתנו, אל מול ההמולה האורבנית התזזיתית מהווה המדבר תחליף אולטימטיבי לחופשה בסגנון שאפשר למצוא במיטב הסוויטות בעולם. המדבר הישראלי מספק את מאוויהם של מי שמחפשים נופש אתגרי, לצד אלו המחפשים חוויה זוגית,  ובעיקר לאלה המחפשים מקום נפלא למנוחה ולשלווה בכל ימות השנה.

 

 

 

יחד עם הכוונה להציג את ים המלח כאחד משבעת פלאי תבל, בחרנו להציג את המלון כנווה מדבר בדרך מהכרך הגדול אל ים המלח, ולא כמלון הנושק אל קו המים, תוך שמירה על פורמט מבנה נמוך, אשר יוטמע בטופוגרפיה של המקום. בחרנו להשאיר את המטייל בתוך המדבר, בחלל מפנק  הפתוח אל הנוף המדהים, ומתחשב בהיסטוריה של מקום אשר שימש את סוחרי העבר בדרך הבשמים העתיקה. 

 

כשניגשנו לעצב מלון סוויטות במדבר בחרנו להשתמש בקווים ישרים -מינימאליסטיים, בצבעים בהירים, ובחומרים המצויים בטבע, תוך שילוב חדשנות אופטימלית עבור המשתמש.
חדר המיטות הועמד כנושא במרכז החלל. ראש המיטה נתמך בקיר בטון מסיבי וסביבו מרחף קיר זכוכית המגלם דו שיח של אטום שקוף בתפר שבין הנסתר לגלוי. אל מול המיטה ניצבת מחיצה הצומחת מלבו של קמין ומייצרת חלל הסבה גדול  לאירוח או לפגישת עסקים.  

 

 

 

 

 

 
את חדר הרחצה בחרנו להוציא מהחושך אל האור הטבעי- לא עוד חדר רחצה מואר באור ניאון, אלא  חלל שמשתתף בחוויית הנוף בפרטיות מלאה.
המטבחון  הנסתר מאחורי דלתות הזזה רחבות  מאפשר לאורח לבחור בין שירות עצמי לשירות ההסעדה של המקום. 

המדבר מאופיין בחום במשך היום ובצניחת טמפרוטורות בלילה. חדר המלון  מעניק לנופש את האפשרות לשחות בשעות היום בבריכה פרטית הממוקמת  צעד וחצי מהחדר הממוזג,  ואילו בשעות הלילה להתפנק אל מול חומו של הקמין שבמרכז החדר. 

 
מתוך חוברת כנס "אדריכלות ועיצוב בתי מלון ואתרי תיירות 2012"   

 

יצירת קשר