לילה צ'ולפא: מעצבת מתוך תחושת שליחות

היא נמשכת לאמנות ויש לה תואר במדעי הרוח - אבל היא גם מחוברת מאוד לצד הריאלי שלה. הכירו את לילה צ'ולפא מ-DeLilla Studio  - הנדסאית אדריכלות, מתכננת ומעצבת פנים, שעוסקת, כדבריה, "במקצוע הכי יפה שיש"

מאת: תמי וינצברג | עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון וגדעון לוין | 12/07/2020

 

עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
 

 

"מעולם, כך נראה, לא היה מעמדו של הבית חשוב מבימים אלה, שבהם אנחנו ספונים בו כמעט 24 שעות ביממה, יום אחרי יום", אומרת לילה צ'ולפא בראיון איתה. "גם מי שלא שם לב לזה עד עכשיו, מגלה כעת את החשיבות הרבה שיש לתכנון הבית ולעיצובו, ואת המשמעות של בית אינטימי וחמים אבל גם נוח ומרווח". 

האסתטיקה של הפונקציונליות

די בהצצה קצרה בפרק ההשכלה בקורות החיים של  לילה, כדי להבין מיד שמדובר באשה מוכשרת ורבת פנים, כזו שהדמיון נושא אותה מעלה מעלה, אבל רגליה נטועות בקרקע, שמשלבת בין נטיות אמנותיות ויצירתיות לבין יכולות ניהוליות והנדסיות מובהקות. בדיוק האדם שהייתם רוצים שיתכנן ויעצב את הפרויקט הבא שלכם. 


 

עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון

 

לילה (44) היא בעלת DeLilla Studio -  סטודיו לתכנון ועיצוב פנים, במסגרתו היא מתמחה בתכנון ועיצוב בתי מגורים, מבנים מסחריים ומשרדים מרמת המעטפת וכן שיפוץ חלקי או מלא, מתוך שאיפה להביא כל פרויקט, קטן כגדול, לכדי שלמות. היא מציעה את שירותיה לשוק הפרטי והעסקי, ואלה כוללים גם את ניהול הבנייה והפיקוח עליה, מתן חוות דעת תכנונית וליווי של הלקוח בכל שלבי הפרויקט. 

האסתטיקה המוקפדת לצד הפונקציונליות הרבה מאפיינים את הפרויקטים שלה. "סימן ההיכר הבולט ביותר שלי הוא העובדה שכל תכנון ועיצוב פנים שיצרתי, משקף את העדפותיהם ואופיים של הבעלים", היא אומרת בגאווה. "אני אמנם חיה ונושמת עיצוב שנים רבות, ומביאה לכל פרויקט את מי שאני, את עצמי, אבל לרגע לא שוכחת שבסופו של דבר מדובר בפרויקט עבור לקוח עם רצונות, חלומות וצרכים משלו. אני כאן כדי לעצב וליצור סביבת חיים לאנשים - והם אלה שמגדירים באיזו סביבה הם רוצים לחיות, לעבוד ולבלות", היא מסבירה, ומוסיפה:  "האהבה הגדולה שלי היא לתכנן ולעצב בתי מגורים".


 

עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון

 

בדרך לסבא וסבתא עוצרים להשראה

לילה נולדה וגדלה בסמרקנד, אוזבקיסטן, ולמרות שהגיעה לארץ כנערה, החותם שהשאירה בה עיר הולדתה ניכר עד היום. "האדריכלות עוצרת הנשימה של סמרקנד, האריחים המפורסמים, הרקמות העשירות, הניחוחות והצבעים - כל אלה הם חלק ממני, הם נמצאים בבסיס מקורות ההשראה שלי", היא אומרת, ומספרת, שהחלום ליצור יופי ולפזר אותו סביבה נבט בה כבר אז, בסמטאות העיר עתיקת היומין.

"אני מאמינה ופועלת מתוך תחושת שליחות - לעזור לאנשים להגשים את החלומות שלהם. גדלתי במשפחה חמה ואוהבת, ואני זוכרת שבכל ביקור אצל סבא וסבתא הייתי עוברת בדרכי אליהם ליד השוק, שהכניסה המקושתת שלו הייתה מעוטרת בעבודות יד מקומיות - רקמות ססגוניות, אריגים יפהפיים ועוד. אלה, כמו גם צירופי הצורות, שילובי הצבעים, חזיתות הבתים המהודרות וצריחי המסגדים עטפו אותי מכל עבר, עוררו בי סקרנות, גרמו לי לשים לב לכל פרט ולראות את היופי בדברים קטנים כגדולים", היא מתארת את ילדותה, וההתרגשות ניכרת בקולה.

 

עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון

 

ממשיכה ללמוד מהגדולים

לאחר שעלתה לארץ התגייסה ושירתה בחיל האוויר. השילוב הזה, בין האמנותי לטכני, הוביל אותה ללימודי הנדסאות אדריכלות ועיצוב פנים, אותם סיימה בשנת 2005. מאז, לא הפסיקה ללמוד - בין אם אלה הסמכות והכשרות בתחום המקצועי, כמו תכנון ועיצוב סביבה, עיצוב חללים מסחריים וניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה, ובין אם בתחומים משיקים, המרחיבים את דעתה וחושפים אותה למקורות השראה נוספים, כמו לימודים לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה. "אני כל הזמן ממשיכה ללמוד מהגדולים ושואפת לשלמות האמנותית שליוותה אותי בילדותי", היא מסבירה את הצורך הזה ללמוד עוד ועוד.


 

עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: גדעון לוין
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: גדעון לוין

 

לצד הלימודים צברה לילה במשך השנים ניסיון מקצועי עשיר ומגוון. "התמזל מזלי, עוד בתחילת דרכי, כשכירה, לעסוק במגוון תפקידים ופרויקטים, ציבוריים ופרטיים כאחד. עבדתי אצל קבלנים ובמשרדי אדריכלות מובילים, וכבר שם התנסיתי בהיבטים שונים של עיצוב ותכנון". 

לילה גם מקפידה להתעדכן בטרנדים האחרונים, ויודעת איך - באמצעות תשומת לב לפרטים, פתיחות רעיונית וידע נרחב - לתת לחלל טאץ' עדכני ועדיין להבטיח שייראה טוב לאורך זמן. 

הכל מתחיל - ונגמר - בפרטים הקטנים

כשיצאה לעצמאות עשתה זאת בין השאר משום שחשוב לה להיות מעורבת בפרטי הפרויקט. "אני רוצה להכיר את הלקוחות באופן אישי ולהתעמק בבירור הצרכים והציפיות שלהם כדי להגשים עבורם את החלום, ליצור עבורם את הפרויקט המושלם, תוך התחשבות בתנאי השטח ובמסגרת התקציבית", היא מסבירה. "כל פרויקט, מבחינתי, הוא סוג של שותפות, וקבלת ההחלטות צריכה להיעשות יחד, בין אם מדובר בתוכנית הכוללת או בפרטים הקטנים".


 

עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון

 

"בכלל, חשוב לי שיהיה שיתוף פעולה הן עם המזמין והן עם בעלי המקצוע המעורבים בפרויקט. אני מבקרת באתר, נמצאת כל הזמן עם היד על הדופק על מנת למנוע אי דיוקים וטעויות, וכך אני גם חוסכת ללקוח זמן וכסף". ההקפדה הזו מקורה בשאיפה למצוינות, המאפיינת את כלל עבודתה של לילה - והתוצאות הן בהתאם - העבודה נעשית באווירה נעימה, תוך עמידה במסגרות זמן ותקציב ובאיכות הגבוהה ביותר, כפי שמעידים עליה לקוחותיה.

"אני אוהבת את מה שאני עושה כי אני עוסקת במקצוע הכי יפה שיש, מקצוע שמאפשר לי ליצור, להעז, לעבוד עם אנשים ולהשפיע לטובה על החיים שלהם. יש יותר טוב מזה?", היא שואלת, ויודעת שהתשובה ברורה.


עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון
עיצוב: לילה צ'ולפא | צילום: אורי סיוון

לפרטים נוספים: לילה צ'ולפא |  https://delillarc.com/  | טל' 054-3387826 | delillarc@gmail.com | פייסבוק: DELILLA STUDIO


החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development