מתרגמת חלומות למציאות

מעצבת הפנים דיאנה מאירי החלה בכלל את דרכה כעובדת סוציאלית. זה מסביר את היכולת שלה להקשיב ללקוחות, להבין את הצרכים שלהם ולהפוך חלומות כמוסים לבית מעוצב בקפידה, שנעים ונוח לגור בו. 

מאת: תמי וינצברג | צילום: יולי יודוביץ | 10/02/2020
דיאנה מאירי


הצצה חטופה לפרויקטים המרהיבים של מעצבת הפנים דיאנה מאירי מגלה מהר מאוד את המכנה המשותף שלהם - זה לא הסגנון, כי הוא מבטא כמובן את טעמם ודרישותיהם של בני הבית, ומאותה סיבה אלה גם לא החומרים - למרות שלמאירי יש חיבה לחומרים טבעיים כמו עץ, אבן וברזל. המכנה המשותף של כל הפרויקטים שלה, הוא המקום המכבד שהיא נותנת ללקוח - הן מבחינת הביטוי האישי שלו, של חלומותיו ושל רצונותיו, והן פיזית, מבחינת תחושת המרחב שהיא יוצרת בכל פרויקט. שינויים בתוכנית הבנייה, אמצעי עיצוב מגוונים וחשיבה מחוץ לקופסה - מאירי מנצלת את כל הכלים העומדים לרשותה כדי להשיג את המטרה - יצירת חלל מעוצב, מרווח ומכבד. 

 

 
העיקר: לעבוד עם אנשים
מאירי (50), ילידת ארגנטינה, עלתה לארץ כנערה וסיימה כאן את לימודי התיכון שלה. כבר אז ידעה שאהבתה הגדולה היא אנשים, ואחרי שירותה הצבאי פנתה ללמוד את מה שנראה לה מתבקש וטבעי - עבודה סוציאלית.
"14 שנים עסקתי בכך, השלמתי תואר שני, ואהבתי כמעט כל רגע, אבל זו עבודה מאוד שוחקת, תובענית מאוד, וכזו שמעוררת לא מעט תסכול ברמה יומיומית", היא אומרת בכנות. 
בינתיים התחתנה, הקימה משפחה ובשלב מסוים החליטה לצאת לחופשה ממושכת, ולהתמקד בגידול הילדים ובטיפוח הקן המשפחתי שלה. "ידעתי שאני רוצה להמשיך לעבוד עם אנשים, להקשיב להם ולמצוא להם פתרונות, אבל שחשוב לי גם לבטא צדדים אחרים באישיותי, ולעשות שימוש בכישרונות נוספים שיש לי", היא מסבירה.
 

 
מבית יפה ל"וואו!"
בתום שנה של התלבטויות הגיעה להחלטה לעשות שינוי קריירה ולהכניס הרבה יותר יופי ואסתטיקה לחייה - ופנתה ללמוד עיצוב פנים במכללת "קווים".
"הפרויקט הראשון שלי היה הבית שלנו - הוא תמיד היה מטופח ומושקע, אבל ברגע שהוספתי לנטייה הטבעית שלי כלים מקצועיים וידע מקיף, יכולתי לתת לו את הטאץ' האחרון והמשמעותי, ליצור אפקט "וואו". אז גם הבנתי שעיצוב פנים הוא באמת הייעוד שלי", אומרת מאירי.
עם סיום לימודיה יצאה מאירי לדרך עצמאית. אז גם החליטה להתמקד בעיצוב, תכנון ואדריכלות פנים למגורים - "לעבוד עם מי שהולך לגור בבית ולא עם בעלי תפקידים", כדבריה. "אני מאמינה, שמה שנמצא במרכז הבית הוא האדם שחי בו". 
מאירי מתמחה בתכנון ובעיצוב פנים של דירות ובתים. הפרויקטים שלה - ואחרי עשר שנים במקצוע יש רבים כאלה - כוללים דירות, וילות וקוטג'ים, בין אם הם עדיין בשלב התכנון, או שמדובר בשדרוג ושיפוץ של מבנים קיימים. בנוסף היא מתכננת ומעצבת מטבחים וחללים אחרים וכן רהיטים.  
 

 


 
מה מאפיין את עבודתך?
"הקשבה. אני טובה מאוד בלהקשיב לאנשים, לא רק לשמוע אותם. אני מזהה את הצרכים שלהם, את האהבות והחלומות, ומוצאת את הפתרון האופטימלי, כך שהבית לא רק ייראה יפה אלא יתאים למי שגר בו, לצרכים שלו. אפשר לומר שאני עוסקת בתרגום - אני מתרגמת חלומות למציאות". 
ואמנם, גם אם מה שהביא את מאירי לתחום הוא החיבור לאנשים, הרי שהידע העשיר שלה, היכולות המקצועיות הגבוהות והניסיון שצברה, הם שמאפשרים לה למצוא פתרונות פונקציונליים, בהם מוקדשת תשומת לב לפרטים ומושם דגש על ניצול מיטבי של החלל בשילוב עם עיצוב מוקפד שלו.

מה מאתגר אותך מקצועית?
"כל מה שקשור בהשפעה של שינויים בתא המשפחתי על סביבת המגורים - בין אם מדובר בתוספת של ילד למשפחה, בפריחת הילדים מהקן או בצורך להתאים את הבית לאנשים מבוגרים או לבעלי צרכים מיוחדים", אומרת מאירי. 
"התמודדות עם נכות, למשל, מצריכה מחשבה מחוץ לקופסה, תשומת לב לפרטים קטנים כמו גובה של משטח עבודה, גישה לפתח של מכונת כביסה, או ידיות נוחות יותר לאחיזה. אלה יכולים לעשות שינוי מאוד משמעותי באיכות החיים של מי שגר בבית", היא מדגישה. 
אתגר נוסף שמאירי מצביעה עליו בקרב אוכלוסייה מבוגרת, הוא זה הכרוך במעבר  מבית גדול לדירה קטנה. "צריך לשמר את הרגשת הבית, לזכור שמי שמוותר על מרחב וחפצים, זקוק - אולי יותר מאי פעם - לתחושת נוחות וביטחון. זה אומר, למשל, להכניס לדירה החדשה פריטים בעלי ערך רגשי באופן כזה שהם ישתלבו עם החדש בהרמוניה, שתהיה להם נוכחות אבל שלא ייראו תלושים או מעיקים", אומרת מאירי, וחושפת את הפן הרגיש באישיותה.
 


 
חושבת על דור המעצבים הבא
בארבע השנים האחרונות עוסקת מאירי במקביל לעבודתה המעשית בהיבט נוסף של תחום העיצוב - היא מלווה מעצבים אחרים בתחילת דרכם. "אני מסייעת להם בפרויקט הראשון, מייעצת, בודקת להם תוכניות ומלווה אותם ככל הנדרש, עד שהם צוברים ביטחון ויוצאים לדרך עצמאית. זו הרגשה מאוד טובה, זה כמו עם ילד שרק נעמד על רגליו - ברור שהוא ילמד ללכת ויתחיל לרוץ, אבל אם מישהו מעודד אותו ועוזר לו בהתחלה - הוא לומד מהר יותר ונחסכות ממנו נפילות ומעידות. זה מה שאני שואפת לעשות - להקל על מעצבים צעירים את תחילת הדרך, להדריך אותם - לפעמים זה נוגע לביורוקרטיה, לפעמים להתנהלות מול לקוחות או ספקים. אני שם בשבילם".
מאירי לא מסתפקת בכך, והיא מציעה גם שירות ייעוץ לפני רכישת בתים, עזרה בבחירת הנכס המתאים, הלבשת הבית, שדרוג של דירות קבלן, ייעוץ של שעות בודדות לבחירת צבעים ורענון של חללים ספציפיים בבית. "גם לאחר שנים בתחום", היא מסכמת, "כל פרויקט הוא עבורי אתגר מרתק - החיבור לאנשים, לצרכים ולחלומות שלהם - וההתאמה של כל אלה לשטח ולחלל באופן אסתטי, מעוצב ושימושי.  זה מקצוע שהוא מבחינתי עולם ומלואו, אני מאושרת שיש לי הזכות לעסוק בו".
 

 

לקבלת פרטים נוספים: דיאנה מאירי, טל. 050-4019000 , פייסבוק


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי