בית לגדולים שילדים אוהבים

בכל בית שמעצבת הפנים דיאנה מאירי מתכננת למשפחה, היא לוקחת בחשבון גם את צורכי הילדים, אבל בדירה ירושלמית אחת היא התבקשה לשים אותם במרכז - ועיצבה בהשראתם אפילו את החיפוי במטבח. והכי חשוב: ההורים אוהבים כל פינה בבית החדש

מאת: תמי וינצברג | צילום: יולי יודוביץ | 23/12/2019
מעצבת הפנים

 

  

  

על הנייר: דירת קבלן בשכונה חדשה בירושלים, בשטח של כ-110 מ"ר. הדירה ממוקמת בקומת גינה, מתפרשת על פני מפלס אחד, וכוללת 4 חדרי שינה וסלון. בדירה מתגורר זוג שכירים עם ארבעה ילדיהם, ולנוכחותם של הילדים הוקדשה תשומת לב רבה בעיצוב הבית ובתכנונו. 

דבר המעצבת: "מדובר בדירת קבלן חדשה, שבנייתה התעכבה יותר מהמתוכנן, מה שהאריך את תהליך התכנון והעיצוב, וחיזק את הקשר עם הלקוחות", מספרת מעצבת הפנים דיאנה מאירי, המתמחה בעיצוב ותכנון פנים למגזר הפרטי - החל ברהיטים, מטבחים וחללים אחרים ועד דירות, וילות וקוטג'ים. 

"אחד הכלים החשובים ביותר בתכנון ובעיצוב בית הוא הקשבה", אומרת מאירי. "בפרויקט הנוכחי הלקוחות היו מעורבים מאוד בתהליך, מה שסייע להגיע לתוצאה טובה כל כך, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית. הדרישות הבסיסיות שלהם כללו, כאמור, מתן עדיפות עליונה לצורכיהם של הילדים ולנוכחותם בבית, יצירת בית חם ומזמין ועיצוב שיעשה וואו", היא מסבירה.

כדי להשיג את המטרות האלה, ותוך התחשבות בתקציב נתון, החליטה מאירי לבצע שינויים מינוריים בתוכנית המקורית של הדירה, להקטין את אחד החדרים ולרתום את השטח לטובת החלל הציבורי - המטבח, פינת האוכל והמסדרון.

 

 

 

המטבח היה החלק הראשון שנהנה משינוי זה. הוא הוגדל כדי לפנות מקום לאי מרווח, שסביבו יכולים לשבת כל הילדים יחד, ובנוסף לארונות התחתונים הוקדש קיר שלם לאחסון. המבנה הייחודי של המטבח כולל חלונות גדולים מאוד על פני שניים מקירותיו, מה שמעניק לו תאורה טבעית בשפע. ההתלבטות בין הרצון באור ובנוף לבין הצורך בפרטיות הביאה לבחירה בווילונות לבנים שקופים למחצה, המעניקים לחלל מראה נקי והרמוני. על חלק מהקיר נתלה חיפוי זכוכית בעיצובה הייחודי של מאירי, המתבסס על ביטוי טיפוגרפי של שמות בני המשפחה סביב מילים המבטאות ערכים בעלי חשיבות עבורם: אהבה, אושר וחיוך.

  

בפינת האוכל, מול המטבח, הוצב שולחן עגול, שתופס מעט מקום בחלל, אולם ניתן לפתוח אותו ולהושיב סביבו עד 16 סועדים. בהמשך לפינת האוכל נמצא הסלון, שבמרכזו ספה מרופדת בד אפור וכורסאות באפור וצהוב, בסגנון אופנתי ושימושי כאחד. החלל כולו מתוכנן כך שיתאים לאירוח כמו גם לבילוי משפחתי, והוא מזמין ומקרין חמימות.

 

 

 

שלושה אלמנטים מאחדים את החלל הציבורי: הראשון - ריצוף גרניט פורצלן בגוון אפרפר ("השארנו את מה שהקבלן נתן. זה התאים לפלטת הצבעים ונראה איכותי ויפה. בכלל, לא חייבים להשתולל ולהחליף את כל מה שהקבלן נותן, צריך לבדוק כל דבר לגופו", אומרת מאירי); השני - גופי תאורה בקו עכשווי, שבכולם משולבת מתכת שחורה באופן כזה או אחר והשלישי - פלטת צבעים אחידה בגוני אפור, תכלת וצהוב. החזרה על צבעים ועל אלמנטים ויזואליים מגבשת את החלל ומקנה לו אופי ונוכחות.

  

 

בניגוד לחלל הציבורי, המגובש, חדרי השינה זכו לטיפול ייחודי בהתאם למי שמתגורר בהם. כך אפשר לראות אלמנטים בגוני ורוד רכים בחדרה של הבת, לוח  השראה גברי, עשוי רשת שחורה, באחד מחדרי הבנים ומיטה עם מגירות כתומות על רקע קיר מעוטר במדבקות כדורסל כתומות בחדר אחר. העיצוב בחדר השינה של ההורים הוא נקי וסולידי, ומשלב גווני שמנת עם נגיעות פליז עדינות מאוד. בכל חדרי השינה חופו האריחים בפרקט בגוון אפרפר.

 

 

האריחים הססגוניים ביותר מצויים דווקא בחדרי המקלחת והשירותים בבית, שבהם שולבו גם ארונות צבעוניים וגופי תאורה בקו המאפיין את הבית כולו. 

 


 

במסגרת השינויים בתוכנית הדירה, הורחב, כאמור, גם המסדרון, במטרה לתת תחושת מרחב ולאפשר נישות לאחסון. פה גם מיקמה מאירי את הפריט הבולט ביותר בחלל הציבורי - כוננית עץ בגוני אפרפר, צהוב ותכלת, ובשילוב עץ טבעי בגון אלון. הכוננית שקועה בקיר, נמתחת לאורך המסדרון, ומהווה פתרון אחסון שימושי ודקורטיבי. מאירי מספרת, שהכוננית, אותה תכננה ועיצבה (על הבנייה אחראית נגריית "חסן" מירושלים), עברה תהפוכות רבות בטרם הושלמה. "בסיומו של התהליך התקבל שטח אחסון גדול, הכולל תאים פתוחים וסגורים ומגירות במידות שונות, שהותאמו לצורכיהם של כל בני הבית, כשהרעיון הוא שחפצים יומיים - ספרים, צעצועים, משחקים ועוד - מאוחסנים באופן זמין ומזמין". הגישה הזו, כמו גם פלטת הצבעים, והשילוב בין אסתטיקה לפונקציונליות, מזוככים בכוננית המרהיבה, אבל מבטאים, למעשה, את הדירה כולה ואת התפיסה העיצובית הן של דיאנה מאירי והן של בני הבית. 

  

לקבלת פרטים נוספים: דיאנה מאירי, טל' 050-4019000, פייסבוק


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי