פתרון אורבני של צמחיה לגובה

החיים המודרניים במרחב העירוני לא מחייבים לוותר על ירוק בעיניים: מגדלים רבי קומות, זיהום אויר ועתודות קרקע יקרות דורשים חשיבה אחרת. כך נולד הרעיון של קיר ירוק, פתרון ייחודי של צמחיה לגובה המאפשר תוספת שטחים ירוקים על קירות המבנה. איך מוסיפים ירוק בעיר ומה קורה כשפטנט ישראלי, עיצוב וצמחיה נפגשים?

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 29/01/2019

 

 

מרחוק קשה להאמין שמדובר בצמחיה טבעית, אבל אם תתקרבו תופתעו לגלות פרחים אמתיים, שיחים ואפילו תבלינים טריים וחסה למאכל.

הפטנט הישראלי של חברת GreenWall , חלוצה עולמית בתכנון והקמת פרויקטים ירוקים, מעורר עניין גובר בארץ ובעולם בדמותו של קיר ירוק בעל תשתית טכנולוגית עטורת פרסים ומערכת חכמה לגידול צמחייה לנוי או למאכל. 

תכנון והקמת פרויקטים מסחריים בעידן האורבני, בעיקר כאלה הכוללים תוספת שטחים ירוקים מחייב פתרונות מתקדמים. הקיר הירוק עם מערכת הגינון הממוחשבת ועמידות  לאורך זמן מהווה פתרון צמחיה אידיאלי בתחום הבנייה, התשתיות ובתי העסק בעיר.

 

 


ב GreenWall מספרים, כי הקיר הירוק מבוקש בפרויקטים עירוניים וזוכה לפופולאריות גוברת בקרב יזמים, אדריכלים ובעלי חברות ועסקים: "פונים אלינו יזמים, וגם אדריכלים ומעצבי פנים המחפשים אלמנט ייחודי שיבדל את הפרויקט שלהם ויעלה את הערך שלו, יש כיום דרישה לעיצוב קירות ירוקים במשרדי הייטק ובתי עסק שמחפשים פתרונות צמחיה לגובה ולא על חשבון שטח נדל"ן יקר על קרקע, אנחנו מקבלים פניות מבעלי מסעדות, בתי מלון, אולמות אירועים וגם אולמות תצוגה שרוצים לשלב קיר ירוק בעסק. קיבלנו אפילו פניות מרשויות מקומיות שביקשו חיפוי ירוק למבני ציבור וצמחיה ורטיקלית בכיכרות תנועה מרכזיות. אין ספק שכאשר מדובר במרחב העירוני – קיר ירוק הוא הפתרון המושלם להוספת צמחיה".

מחקרים מראים כי תוספת צמחיה טבעית ומנה של ירוק בעיניים תורמים לאיכות החיים, על אחת כמה וכמה בעבור המתגוררים בעיר. מגמה עולמית בענף הבניה ויזמות מחזירה את הטבע לעיר ומאפשרת ליהנות גם מהיתרון האסתטי וגם מהיתרון הבריאותי שהצמחייה מציעה לנו. בנייה או שיפוץ מבנים במרחב העירוני אינם מחייבים ויתור על תוספת שטחים ירוקים: ישנן אינספור אפשרויות לשילוב הקיר הירוק בתוך המבנה או מחוץ לו והוא מאפשר תוספת מעוצבת של צמחיה טבעית בהתאמה מדויקת לייעוד המבנה והתנאים הסביבתיים. 

נוסף על האלמנט הדקורטיבי, הקיר הירוק משפר את סביבת החיים בעיר ואף תורם להעלאת ערך הנכס. הוא כולל אלמנטים ייחודיים המיטיבים עם איכות החיים והבריאות: הצמחייה מייצרת חמצן, מפחיתה זיהום אוויר וסופחת אבק, פיח ועשן הנפוצים בסביבות המגורים העירונית. קיר ירוק לחיפוי בניין משרדים ומבני ציבור מאפשר חיזוק ותמיכה חיצונית לקירות המבנה אבל גם נותן ערך מוסף לשוהים בתוך המבנה ובסביבתו. כך למשל על הקירות החיצוניים של בניין צ'קפוינט הוקם קיר ירוק ומרשים מלמטה ועד למעלה, עיצוב ייחודי שאי אפשר שלא לשים לב אליו, עם ערך מוסף של תוספת ריאות ירוקות לסביבה.    

 

 


בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר בתי עסק המבקשים לשלב קירות ירוקים, לא רק כאלמנט דקורטיבי ייחודי המבדל אותם מהמתחרים, אלא גם כדי להעניק ללקוח תחושה חמימה וביתית של ירוק בעיניים ולוודא שיזכור אותם וירצה לחזור שוב.

 

 

 אחד היתרונות הפרקטיים של הקיר הירוק מאפשר גידול תוצרת חקלאית אורגנית למאכל: תבלינים, פירות וירקות. יש כיום מסעדות ומטבחים המשלבים קיר ירוק של תבלינים טריים בחלל המבנה, לא רק עיצוב פרקטי אלא גם יוצר בידוד תרמי ואקוסטי ומשרה אווירה חמה ורעננה. זה לא פלסטיק- זה אמיתי!


 

 כאשר מדובר בפרויקטים מסחריים למגורים, פתרונות הדיור האורבניים מחייבים התאמה חכמה של תוספת צמחיה, כך שגם הדיירים במגדלים יוכלו ליהנות מירוק בעיניים ולא רק מקצה צמרות העצים הצומחים מתחת לבניין. קירות ירוקים שולבו גם במתחם המגורים החדש אומאמי של חברת קרסו נדל"ן בקרית אונו. הפרויקט מייצר חוויית מגורים ייחודית וירוקה ומשלב במרפסות הכנה לקיר ירוק של גינת תבלינים פרטית עם מערכת השקיה מובנית. התחזוקה של הקיר פשוטה והוא בעל עמידות גבוהה לאורך זמן. 

 אין ספק שכדאי להתחיל לשאוף גבוה כי הצמחייה מטפסת לגבהים חדשים. קיר ירוק הוא פתרון הצמחייה האידיאלי של העולם המודרני ומהווה תוספת ירוקה, עמידה ובריאה למרחב העירוני.

ליצירת קשר עם חברת "גרין וול" :

מייל: office@greenwall.co.il

אתר: www.greenwall.co.il

טלפון: 073-7584063

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות