להלביש את הבית באופנתיות


מאת: ליעד הלר, מעצבת פנים | צילום: יניב שמידט | עיצוב: הראל מטבחים, המפלס | עיצוב דלת כניסה: רב-בריח

בית מודרני עם נגיעות של חום, שילוב של סגנונות שונים שהצליחו להתכתב ביניהם בהרמוניה מלאה. המראה הסופי נותן תחושה של זרימה טבעית בין החללים.


מאת: | צילום: | 30/04/2014
בית מודרני עם נגיעות של חום

להלביש בתים ולהחיות אותם

מאז ומתמיד התעניינתי בעיצוב ובאופנה, אפשר לומר שהרבה אנשים זוכרים אותי בעיקר בזכות סגנון הלבוש המיוחד שלי. כשהגעתי לשלב של בחירת מקצוע היה לי ברור שאני חייבת לעסוק במשהו שקשור לעיצוב. בדקתי את האופציות השונות בתחום ומאוד נמשכתי לעיצוב פנים. בהמשך סיימתי תואר בעיצוב פנים במכללה למנהל.

תמיד חיפשתי את האפשרות להלביש בתים ולהחיות אותם דרך ריהוט ואביזרים נלווים. אני אוהבת להיות שותפה בהגשמת החלום של בעלי הבית.

חיבור מיידי עם הלקוח

בפרויקט הנוכחי החיבור שלי עם הלקוח היה מיידי, והחיבור המיוחד הזה ליווה אותנו לאורך כל התהליך. זו הסיבה שכול התהליך, החל משלב התכנון ועד האבזור הסופי של הבית, היה תהליך מאוד פורה ומהנה והלקוח בסופו של דבר קיבל את הבית שהוא חלם עליו. 

מטבח לבן קלאסי

בית מודרני עם נגיעות של חום 

במהלך השיחות המקדימות שלי עם הלקוח הבנתי שבני הזוג רוצים בית מודרני ועדכני, אך עם זאת שיהיה בו נגיעות רבות של חום.

לבני הזוג היה חשוב שכול בני הבית ירגישו בנוח ושהאווירה בתוך הבית תהיה אווירה חמימה ומזמינה.

לכן לאורך כול שלבי הבנייה הושם דגש רב על תכנון פונקציונאלי, על מנת שהבית ישמש באופן נוח את דייריו, אך מהצד האחר שהתחושה של היוקרה והאלגנטיות, תישמר בכול החללים של הבית.

בנוסף, לבעלי הבית היה חשוב להשאיר את החלל הציבורי פתוח על מנת לאפשר לבני הבית לשמור על קשר עין.

השימוש בעץ ומתכת הם מוטיב חוזר בבית המתכתב עם המטבח והסלון.

שילוב של עץ ומתכת בבית יצרו את הקסם הייחודי שלו 

את הרעיונות ואת ההשראה לתכנונים שלי אני מוצאת בכל מקום, זה יכול לקרות לי אפילו בדרך הביתה בזכות ההתבוננות בנוף, בבני אדם או בלבוש. אני מאוד מתחברת לשילוב של צבעים רכים וטקסטורות בעלי מרקם שונה.

בפרויקט הנוכחי, מקורות ההשראה שלי היו תמונות שבני הזוג הציגו בפניי, כדי לבטא את הקו המנחה של רצונם שהוא, כאמור, עיצוב מודרני המשלב אלמנטים שמשדרים יוקרה, לצד תחושה של נוחות וחמימות. השילוב של עץ ומתכת בבית יצרו את הקסם הייחודי שלו.

אפשר לומר שזה הפרויקט שאני הכי אוהבת. התוצר הסופי הוא שילוב של סגנונות שונים שהצליחו להתכתב ביניהם בהרמוניה מלאה. המראה הסופי  נותן תחושה של זרימה טבעית בין החללים.

נגיעות של צבע במטבח


נגיעות של צבע

אני מאוד אוהבת להשתמש בנגיעות של צבע בבתים, ולכן ביחד עם בני הזוג חשבנו על צבעים שיכניסו שמחה לבית במגוון מקומות כמו שירותים, חדרי רחצה, מטבח וריהוט משלים.

כל פינה בבית קיבלה את הייחודיות שלה על ידי שימוש בחומרים שונים, תוך שמירה על סגנון אחיד היוצר זרימה טבעית בין החללים.

פינת אוכל

המשחק בין החומר לצבע

על מנת ליצור תחושת חמימות עדינה השתמשתי בצבעים חמים כדוגמת החרדל במטבח, ירקרק  ופרחוני בסלון ושימוש באבנים בגוונים חום אפור לחיפוי. הלבנים שמחפים את הקירות בחלל המרכזי יוצרים תחושה של נינוחות וביתיות. 

השימוש בעץ ומתכת הם מוטיב חוזר בבית המתכתב עם המטבח והסלון.

החיפוי של המטבח נבחר בקפידה, בחרתי באריחים מצופים זכוכית בצבע חרדל בגודל 15/15 שמוסיפים חיות ושמחה למטבח הלבן הקלאסי. בשירותי רחצה הוספתי בקירות צבע תכלת במרקם קטיפה שמשדר חום ורוגע גם בחדר הרחצה.

המראה הסופי נותן תחושה של זרימה טבעית בין החללים
 

בסלון שמאופיין בקו נקי, הוספתי שתי כורסאות שלהן צבע ירוק מרענן והדפס פרחוני.

הריצוף שנבחר הוא אפור "לאפטו" בגודל 60/120 אשר העניק לחלל מרחב.

חדר רחצה
 

חלומות ירוקים  

פרויקט החלומות שלי הוא לתכנן בית כפרי צמוד קרקע המתפרס על מפלס אחד, במקום רגוע ושלו במושב או בגולן. אני אוהבת לשלב אבן מקומית וחומרים טבעיים.

בנוסף, הייתי רוצה להשתמש בנוף הירוק שיעטוף את כול הבית ויחדור פנימה דרך  משחק של חוץ ופנים עד כדי טשטוש גבולות מוחלט.

עיצוב מודרני המשלב אלמנטים שמשדרים יוקרה


אולי תאהבו גם:

 

 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי