חללים מעוצבים מתוך הכנס הבינ"ל לעיצוב ותכנון בתי מלון

 


מאת: | צילום: ליאת מנדל | 24/03/2014

  

התמונות באדיבות: ליאת מנדל

בכנס הבינלאומי ה-3 לתכנון ועיצוב בתי מלון, שלושת המעצבות רות ארד, ליאת דביר-רותם ולאה מלר הציגו את התכנון הייחודי שלהן לחדר בבית מלון. 

 

רות ארד בניית סיפור היא שבונה את ההצלחה של המותג המלונאי.

תכנון ועיצוב: אדריכלית רות ארד 


 

קונספט שיוצר זהות ייחודית מאפשר למלון להיות מוכר ומבודל, כזה שמרגש את אורחיו ומעניק להם חוויה מיוחדת. המיתוג הוא ש"אורז" הכול וקורא לו בשם, הופך את המלון לשם דבר שנראה ויזואלית בתקשורת החזותית ובשפה אחידה בכל מרחב ווירטואלי ואמיתי.


H2OTEL ROOM נרקם כעולם של מים - מים כאלמנט מנקה, מאזן, שוטף, שמאפשר לצלול ולצוף, כעין מעיין של חיים. באמצעות עבודת וידאו-ארט נוצרת בחלל התרחשות של עולם תוכן מימי המשלב תנועה וצלילים, כאשר תכנון האלמנטים השונים, כמו גם הצבעוניות והמוטיבים הצורניים שנבחרו, מגלמים אף הם את ממד המים ומדגישים אותו: המיטה מהווה אלמנט צף בחלל, על השידות משתלבים סימנים של טיפה חרוטה, ארון הרחצה מעוצב כשרגליו "טבולות" בצבע כתרגום למים, ובחדר הרחצה ככלל ישנה שלולית אינטראקטיבית שמחדירה את עולם הוידאו עוד צעד אחד ומגיבה להתרחשות בחלל. הטקסטיל שנבחר מייצג את אותה חוויה כשהוא עושה שימוש בצבעי מים על גבי בד, והאמנות נעשתה בהזמנה אישית, תוך התכתבות עם הקונספט.
 
לפני
לפני
 
אחרי
אחרי
 

רות ארד, אדריכלית ומעצבת פנים, סיימה לימודי אדריכלות בהצטיינות והתמחתה בעיצוב פנים של בתי מלון. ניסיונה של ארד בתחום כולל עבודה במשרדים מובילים בארץ ובלונדון וכיום הינה בעלת משרד עצמאי. 
 

 
 

ליאת דביר-רותם - The Bike hotel-room

 

תכנון המרחב: משרד דביר-רותם Design 
יוצרת קונספט ועיצוב פנים: ליאת דביר-רותם

 


 
רכיבה על אופניים, כתחביב וכתחום מקצועני, הפכה בעשור האחרון ל"טרנד" סוחף ולדרך חיים הן בעולם והן בארץ. בתוך כך, טיולים, תחרויות וחופשות אופניים יצרו צורך במענה שהייה הולם שענף המלונאות לא יכול להישאר פסיבי אליו, בפרט נוכח התחרות ההולכת וגוברת בענף.
 


קונספט "the Bike Hotel" תוכנן כמענה לצורך זה, ומדגים כיצד עיצוב משקף תמורות חברתיות וסגנון חיים. עיצוב הפנים נבנה תוך היכרות עם חווית המשתמש וצרכיו, נבע ממנה, ונרקם בהשראתה כשפה דינאמית המאופיינת בצבעוניות עזה ובמוטיבים צורניים שנשאבו מעולם האופניים. החדר תוכנן כחלל גמיש שבהתאם לרצון/צורך מתאים לארח שני משתמשים, ואחד מקירותיו הינו קיר ייעודי המשלב מתקן לתליית האופניים ופונקציות להנחת הציוד הנלווה ואביזרי הטיפול. חדרי "The Bike Hotel" ניתן לשלב כחדרים ייחודיים במסגרת מלון רגיל, או כאגף נפרד.
 
לפני
לפני
 
 
אחרי
אחרי


Dvirotem design יוצרים עיצוב ותכנון של חללים בעלי ייחוד. צוות מנוסה הבונה "גשר" בין הפונקציה לאסתטיקה, בין החלל והמבנה לפנטזיה של המזמין. בתי-מלון, משרדים, אולמות תצוגה, בתים פרטיים, דירות יוקרה. יכולת ניתוח והבנת הצרכים הן של ארגונים והן של אנשים פרטיים, בעלי אינטואיציות נדירות לאנשים, למקומות ולחיבורים ביניהם.
 
 

נקודות פולקה א-לה קוסמה יאיוי.  תכנון ועיצוב: סטודיו לאה מלר


בעיצוב חדר מלונאי השמיים הם הגבול. לאור אהבנו וחיבורנו לאמנות ככלל, ולאמנים בפרט, החלטנו לעצב חדר בהשראת האמנית היפנית קוסמה יאיוי KUSAMA YAYOI - האמנית המצליחה ביותר ביפן כיום, שבעבר הציגה במוזיאון וויטני בניו יורק, יצרה קולקציה עם בית האופנה לואי ויטון, ואחד מציוריה אף נמכר בסכום אגדי של 5.79 מיליון דולר. סימן ההיכר של קוסמה בת ה-84, שמזה 35 שנה מתגוררת מרצונה החופשי בבית חולים פסיכיאטרי בטוקיו, הן "נקודות פולקה".
 
לפני
לפני
 
 
אחרי
אחרי


אלה מסמלות, לדבריה, את המעגל של האדמה, השמש והירח, סמל של אהבה לנצח, ואף את חייה היא מתארת  כ"נקודה אבודה בין מיליוני נקודות". תוך כדי עשייה הבנו שאין לדעת האם ציורי הנקודות גרמו לה להתאשפז בבית חולים פסיכיאטרי, או האשפוזים החוזרים הם שגרמו לציורי נקודות הפולקה, אך כך או אחרת עיצוב החדר בהשראת האמנית היווה אתגר למשרד, כמו גם לבעלי המקצוע שנרתמו למימוש הקונספט הרעיוני. החלל כולו עוצב על טהרת דיגום הנקודות בגווני שחור ולבן- שחור על לבן או לבן על שחור- ובכלל זה אלמנטים מבניים, פריטי ריהוט וטקסטיל, ריפודים, שטיחים וחומרי חיפוי, אביזרי אמבט ואפילו חלוקי רחצה לאורחים. כל אלה בוצעו ייעודית על ידי הספקים שנענו למשימה וסייעו לנו להפוך את אמנותה של קוסמה לחלל מלונאי המעניק חוויה ייחודית. 

לאה מלר, משרד אדריכלות פנים מתמחה בעיצוב בתי מלון, משרדים, מסעדות ובתי יוקרה. המשרד מעניק מענה מקיף ופרטני משלב בניית הפרוגרמה ותכנון התקציב וכלה בתכנון ועיצוב עד לאחרון הפרטים הקטנים. המשרד, המעסיק מעצבי פנים, אדריכל בנין ומעצב מוצר, נבחר כאחד מבין עשרת אדריכלי הפנים הטובים ביותר עפ"י סקר שנערך במעריב.
 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development