יצירת מציאות אחרת – פזית חזיז

 

 

"הדברים הטובים והיפים ביותר בעולם אינם נראים או נשמעים. אפשר להרגיש אותם רק דרך הלב." הלן אדמאס קלר. 


 

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | - 23/01/2014

כילדה שומעת להורים חרשים, הערצתי את הלן קלר, אשר למרות עובדת היותה חירשת ועיוורת, הצליחה - בעזרת כוח רצון פלאי - להפוך למנהיגה ונואמת בעלת שם עולמי. הלן קלר היא זו שעוררה אצלי לראשונה את התהייה - האם באמת כול אחת או אחד מאיתנו יכול בעזרת כוח המחשבה להגשים את חלומותיו? 


בראיון עם פזית חזיז בעלת סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים, הבנתי ולא בפעם הראשונה, שהתשובה לשאלה שלי היא - בהחלט כן!
 
 
PAZIT HAZIZ אדריכלות ועיצוב פנים 


אבא קבלן ואימא ציירת
 

אפשר לומר שאת עולם האדריכלות חוויתי עוד מילדות, יש לי אבא קבלן ובחופשים נהגתי לעבוד לצדו. שנים רבות לאחר - מכן ניהלתי עבורו את העסק וצברתי המון ניסיון. אימא שלי היא ציירת מוכשרת, אז כנראה שאת החלק האומנותי ירשתי ממנה. 
 
 
 
החלק האומנותי  אני נפגשת עם הצד היצירתי שלי באמצעות האדריכלות. אני רואה את האדריכלות בעיניים אחרות, ולא כפי שאדריכלים או מעצבים אחרים רואים את המקצוע. אדריכלות בעיניי היא עוד כלי שבו בן-אדם יכול ליצור את מציאות חייו. ולכן אדריכלות ועיצוב פנים זה לגמרי אני, אך עברו המון שנים עד שהבנתי זאת. 
 

כשיצירתיות הולכת לאיבוד
 

מיד עם תום הלימודים התחלתי לעבוד במשרד אדריכלות בתחום הבנייה הציבורית. בתור סטודנטית שהתעסקה כמה שנים בעיקר ביצירתיות, בקונספטים, וברעיונות - גליתי שהרעיונות שלי לא מעניינים אף אחד - כל עוד אני יודעת לעשות הדמיות הכול בסדר, העבודה הייתה טכנית ומשעממת. באותה תקופה הילדים שלי היו מאוד קטנים ולא יכולתי לעבוד במשרדים גדולים שדרשו שעות עבודה מטורפות. בנוסף, הבנתי שאני לא בנויה להיות שכירה. אז החלטתי שזהו זה. 
את המשרד הראשון שלי פתחתי בממ"ד. סה"כ הייתי צריכה מחשב, תוכנת אוטוקד והמון השראה.
 
 
 המשרד הראשון נפתח בממ"ד ...
 
 


חשיבה חיובית ככלי להשגת לקוחות ועוד הרבה יותר מזה
 

לפני 4 שנים אני והמשפחה שלי עברנו טלטלה מאוד קשה. פתאום, בלי שום התראה מוקדמת, בזכות בדיקה שגרתית אצל רופא שחשד שלבת שלי, שהייתה אז בת 5, יש עקמת, הבנו שהיא בסכנת חיים. רופא המשפחה התעקש שנלך לעשות צילום, ובסופו של דבר שמעתי בקולו - לא דאגתי בכלל חשבתי שמדובר בצילום שגרתי. היום אני יכולה להגיד שבזכות ההתעקשות של רופא המשפחה החיים של הבת שלי נצלו, ד"ר פישר, רופא המשפחה שלנו, הוא המלאך שלה. 
עשינו את הצילום וגילנו עקמת של 50 מעלות. האורטופד שראה שאני עדיין לא מודעת לחומרת המצב, אמר לי, ללא כחל וסרק, שעקמת כזו מצביעה על שתי אפשרויות: או שהילדה חולה בסרטן או שיש לה מום כלשהו. מיד הלכנו לעשות צילום MRI. 


בלי שום התראה מוקדמת
 

אני לא אשכח את היום הגעת התוצאות. זה היה יום שישי, התשובה הגיעה בפקס - כמובן שהיו שם המון מושגים רפואיים ולא היה לי מושג מה כתוב שם, אבל כמו כל אימא יהודייה טובה ניגשתי לאינטרנט לבדוק, ואז חשכו עיניי. הייתה לי ילדה רגילה, שרצה, צוחקת משתוללת ופתאום בלי שום התראה מוקדמת אני מבינה שהיא בסכנת חיים, שבכל רגע היא יכולה לעשות תנועה שתיפגע במערכת העצבים שלה ואנחנו לא חשדנו בכלום. 
 

אם זה מה שהחלטת - זה מה שצריך להיות
 

היום אני יכולה להגיד שהאירוע הטראומטי הזה הוא אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בחיים. אני זוכרת בדיוק רב את נקודת המפנה בגישה שלי. אני יושבת מול האינטרנט ומבינה שהילדה שלי בסכנת חיים - אין לי עם מי לדבר, אין לי עם מי להתייעץ, קבלתי את התשובה באחת בצהריים ביום שישי. אני כמובן מתחילה להריץ סרטי אימה בראש. אני בוכה, ובעלי בוכה וההורים שלי באים ובוכים. והילדים מסתכלים עלינו ולא מבינים מה קורה. 
 

ואז במוצאי שבת בשעה 7 בערב המפנה קרה. אני לא אשכח את זה, נשענתי על הכיור במטבח ואז נפלה עליי התובנה. קבלתי החלטה ופניתי ליקום ואמרתי לו: "אם זה מה שהחלטת וזה מה שצריך להיות וגם אם הילדה הזו צריכה ללכת, אני מקבלת את זה באהבה". זו הייתה ההחלטה, הפסקתי לבכות, חייכתי ואמרתי "מה שיהיה יהיה, את הכול אני מקבלת באהבה". זהו בזה זה נגמר. זו הייתה הנקודה שהפכה את כל התמונה ב:180 מעלות, משום שלמרות שעברנו שני ניתוחים קשים ולמרות ההחלמה הקשה, הכול הסתדר על הצד הטוב ביותר. 
 
 
 
התובנה שפתאם מגיעה  
 


אני לא יודעת מאיפה באה התובנה הזו - לקבל את הדברים כמו שהם ולהפסיק להילחם, זו לא הייתה החלטה מודעת. זה בא ממקום עמוק של תת-המודע. היום אני כבר יודעת איך לעבוד עם תת-המודע, אבל אז זה פשוט נפל עליי ועברו המון שנים עד שהבנתי שמה שעשיתי שם במטבח הוא ליצור מציאות אחרת. 
 

ליצור מציאות חדשה ללקוחות 
 

אני מאמינה שהתפקיד שלנו האדריכלים הוא לקחת את החלומות של האדם שיושב מולנו, להיכנס לתוך עולמו ולחבר את העולם שלו לעולם החוקים האדריכלי, ומתוך כל זה ליצור בית חדש - זו מבחינתי יצירת מציאות חדשה. אני אמנם יוצרת ללקוח שלי את בית חלומותיו, אבל אפשר ליצור כול דבר; אפשר ליצור זוגיות, אפשר ליצור הצלחה, הכול מתחיל במחשבה. 
 

הדרך היחידה להשיג את כל מה שאנחנו רוצים זה להרגיש טוב באותו רגע  


ביקום יש הרגשה טובה והרגשה רעה. מה שיוצר את המציאות שלנו זו ההרגשה ולא המחשבה. הרגשות שלנו הם ה: GPS שלנו. אמנם, קשה לנו לתפוס את המחשבות שלנו, אבל מאוד קל לנו לדעת מה אנחנו מרגישים, האם טוב לנו או רע. כשאני מרגישה רע אני לא בתדר האנרגטי של הנשמה שלי, כשאני מרגישה טוב אני כן בתדר האנרגטי של הנשמה, ושם נמצא המפתח להצלחה. 
 
 
 
לשנות מסלול ולחזור לחיוביאי אפשר לרצות משהו ולהישאר באנרגיה שלילית של אין לי וחסר לי. אי-אפשר להתעסק כל הזמן בשאלות של איך אני אעשה את זה... כל המחשבות האלו מכניסות אותנו ללחצים ולחסימות, לכן צריך לשנות מסלול ולחזור לחיובי. הרעיון הוא פשוט - להרגיש טוב. 
 

בהתחלה, גם אני לא הייתי מחוברת לעצמי, בזבזתי כספים מיותרים ועשיתי המון פעולות שגויות כדי להשיג לקוחות, אבל זו לא הייתה הדרך, הדרך היא להבין את עצמכם ולחיות בביטחון שכול דבר שאתם רוצים יקרה. רק אז האסימונים מתחילים לרדת ופתאום התובנות מגיעות מעצמן.

 
 
ממקום של ניסיון
 
 

חשוב לשדר ליקום אנרגיה חיובית, לשחרר, ולקבל את מה שהיקום נותן לנו - זה מה שעשיתי לפני 4 שנים כשנודע לי שהבת שלי בסכנת חיים. קבלה ואהבה הם הכלים ליצירת שינוי חיובי אמיתי. רק אם אנחנו משדרים אהבה לדבר הזה שאנחנו רוצים, אפשר לקבל את זה. אני אומרת את זה ממקום של ידיעה, ממקום של חוויה, ממקום של ניסיון. 

 
 
נקודות האור
 


הבת שלי הבריאה והעסק שלי פורח, ואני מרגישה שהיקום גילה לי את סודותיו. היום יש לי את היכולת לעזור לאנשים לקבל את הכלים האלו. התהליך הזה של יצירת מציאות חדשה הוא תהליך שאני עוברת עם כל הלקוחות שלי, אני אפילו מדריכה אותם אלו משפטים להגיד כדי להגשים את חלום הבית שלהם. 


אפשר לשנות את החיים מהקצה לקצה ומדובר בתהליך פשוט מאוד, אם מבינים את הקונספט...
 
 
קרדיט: 
 
 
 
 
054-3333821
 


 


 

 

 


 

>> מבטיח ומקיים - האדריכל ערן שמש

>> עטרה חדשה לדירה ישנה - מעצב הפנים איתי גדרון 

יצירת קשר - יצירת מציאות אחרת – פזית חזיז