על הגבול הדק שבין בית כפרי לבית מודרני

 

מאת : האדריכל אופיר ארבל ממשרד ארבל אדריכלות ועיצוב פנים, מספר על הפרויקט.

מאת: | צילום: | - 08/01/2014

 

יחס אדם לביתו כיחס בין בני זוג

הבית עבורי מסמל את מרכז החיים, ממנו אנחנו יוצאים לעולם שבחוץ וחוזרים בסוף אותו היום חזרה אליו. החשיבות של הבית בכלל - ותכנונו בפרט - היא עליונה משום שהבית משפיע על כל תחומי החיים: זוגיות, הורות, חיי חברה, איזון פנימי אישי ואפילו על הטעם של המאכלים - כשיש מטבח מרהיב ופונקציונאלי, הבישול הופך לכיף שנעשה בשמחה ובאהבה.


ההבנות הללו, תמיד סיקרנו אותי, ריתקו אותי, וגרמו לי להתבונן בכל פרט ופרט בהתנהלות האדם בביתו- 


לסיכום הנושא הזה, אצטט את האדריכל המהולל פרנק לויד רייט:

"יחס אדם לביתו כיחס בין בני זוג:
לא השתקפות סתמית של האני שלך,
זה הופך מהר למשעמם ומאוס,
אלא מתוך היותו של בן הזוג אישיות עצמאית ושלמה בפני עצמה,
על המוכר והמפתיע שבה,
על הקרוב והזר
ומתוך הצורך המתמיד לכבוש אותה ולהיכבש על ידה-
צומחת אהבה ברת קיימא..."

אני בוגר ביה"ס הפרטי "ברזין שוהם" בהצטיינות יתרה. המאסטרו שלי היא הכוהנת הגדולה של עולם עיצוב הפנים בארץ- ברברה ברזין וגם רקפת שוהם מאוד השפיעה עליי. את הסטאז'' שלי עשיתי אצל ברברה ברזין.


בית אלגנטי ונקי מצד אחד - ומזמין וחם מהצד האחר

בפרויקט הזה מדובר על זוג לקוחות עם 4 ילדים בגילאי 3-10, שביקשו שאעצב עבורם בית אלגנטי ונקי מצד אחד ומזמין וחם מהצד האחר. הייתה רגישות גבוהה שלא לעשות בית כפרי וחם מדי וגם לא בית מודרני וקר מדי, אלא למצוא את השילוב ההרמוני בין שני הסגנונות.

 לאחר מחשבה מעמיקה ובעיקר בזכות בחירת הצבעים והחומרים לבית, הגענו לתוצאה משביעת רצון שהיא בית נעים, אלגנטי, מזמין ומרגיע. וכמובן, שמעל הכול בית פונקציונאלי ונוח לשימוש בני המשפחה.


יותר אגוזים משיניים

כמו בכל פרויקט, גם הבית הזה ניחן ביותר אגוזים משיניים. ניקח לדוגמה את החלל הציבורי שהיו בו יותר חלונות מקירות, וזה מאוד הפריע ללקוחות הן מבחינת הפרטיות שנפגמה
והן מבחינת חוסר מקום לתלות תמונות ואלמנטים דקורטיביים אחרים וכתוצאה מכך הבית נראה ערום ודל.הפתרון - סגרנו רק מבפנים את החלונות שהיו ממוקמים מול הספה, על מנת לשמור על חזית הבניין ולא להיכנס להרפתקאות של רישוי וכד'. פתרון זה חסך לנו זמן, טרחה וכסף רב. עיצוב זה גם העניק לבית קיר דקורטיבי מרשים ועוצר נשימה, שהוא בנוסף גם מרגיע ואלגנטי.


לנוע בקוטביות עיצובית 

עולם עיצוב הפנים נע לדעתי בקוטביות עיצובית: מודרני וקר, כפרי וחם, נקי ומינימליסטי וכד'. שילובים ביניהם כמעט ולא קיימים שכן הם יוצרים עיצובי כלאיים-  כמו אישה שלבושה בלבוש עדין אך מאופרת באיפור גס.. משהו פה לא הולך יחד... ולכן ההשראה שלי בעיצוב הנוכחי הייתה ה"שילוב" - איך משלבים בין שני עולמות ונשארים בחיים.. :)

 


וזאת התוצאה.. הרמונית ומרגיעה, חמימה ונקייה, קווים ישרים ונקיים משולבים באווירה מזמינה ומחבקת.

אפשר לומר שהתאהבתי בפרויקט הזה משום שהוא בעיניי האיזון המושלם... הרמוניה מושלמת, רוגע מושלם ועיצוב מרגש שנובע מתוך בחירות מוקפדות וחדשניות של יופי, נוחות וביתיות. הבית הזה, לעניות דעתי, הוא מעל האופנה, הוא יהיה יפה היום, מחר, בעוד 10 שנים ובעוד 20 שנה.


אם אתה מצליח לעצב עיצוב מנצח התוצאה מרגשת מאין כמוה

הייתי רוצה לעצב דירה באחד ממגדלי היוקרה החדשים. מבחינתי זהו אתגר אמיתי ,
שכן מדובר על פי רוב ביחידת מגורים חדשנית מאוד בעולם הבנייה - חללים גדולים ומרווחים מאוד, רוב הקירות עשויים מזכוכית, חלק מהדירות מכילות 2 קומות וחלל כפול המחבר אותן..

 


בקיצור שמח..

עכשיו האתגר.. איך אתה יוצר מחלל כזה הרמוניה, מבטל את הניכור ומחבר את כל האלמנטים האלו שבאופן טבעי לא משתלבים יחד וכול אחד מהם עומד בפני עצמו.בית נפלא עם אנשים שמחים בתוכו

המוטו שמניע את משרד ארבל- אדריכלות ועיצוב פנים, הוא שהחיים חזקים יותר מכולנו, אפשר להיכנס לבית מסוים ולהודות שזהו המטבח היפה ביותר שראית מעודך, אבל מי שחיי בבית הזה מקלל את הרגע שהוא החליט לבנות מטבח שכזה - לא נוח, לא פונקציונאלי, מטריח. כל פעולה מצריכה הליכה מוגזמת ובינתיים הרצפה מטונפת...

החכמה היא להקשיב לחיים - לאיך שאנחנו פועלים ביום-יום, ולהבין מה משרה עלינו כל אלמנט ואלמנט בחלל; החל מצבע וחומר וכלה בתכנון נכון.

כשאתה מבין ומתמחה בזה, אתה יודע באופן הברור ביותר שלא צריך לקרוע את הכיס..
בשביל לעשות בית נפלא עם אנשים שמחים בתוכו.

 

קרדיט : ארז דיין, מנכ"ל ארבל אדריכלות ועיצוב פנים

ארבל- אדריכלות ועיצוב פנים, הינו משרד המוביל והגדול ביותר כיום בישראל,
ארבל מעניקים לכם שירותי עיצוב ואדריכלות בליווי בהתאמה אישית, באיכות תכנונית מושלמת.
מבין לקוחותינו: עשרות דירות ווילות, אלדו, בנק הפועלים, רימקס, "חבר", אינטל ועוד.
אתם מוזמנים להתרשם באתרנו: לחצו כאן ותתאהבו


לפגישת יעוץ והכוונה חינם וללא כל התחייבות
חייגו עכשיו: 077-404-9070

 
יצירת קשר - על הגבול הדק שבין בית כפרי לבית מודרני