"דלידה" היא חמארה אירופאית

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | 01/01/2014


דלידה רוקמת עור וגידים ב"חמארה" – האדריכלית רוני קרן מספרת על הפרויקט

 


מפגש בין עולם האומנות לעולם הפרקטי


אחת הסיבות העיקריות לאהבה העצומה שלי למקצוע ולעולם העיצוב - זו שהובילה אותי ללמוד עיצוב פנים - היא ההתעסקות הבלתי פוסקת באסתטיקה, יצירתיות ותכנון. אני בעיקר אוהבת את החיפוש התמידי אחר השראות. עבורי עולם העיצוב הוא נקודת מפגש בין עולם האמנות, אליו אני מחוברת, לבין העולם הפרקטי בו אנו חיים.

 


למדתי עיצוב פנים ב"שנקר" במחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה. סיימתי את התואר לפני כשלוש שנים, ומיד לאחר סיום לימודיי פתחתי את הסטודיו, שמתמחה בתכנון ובעיצוב פנים לחללי מגורים ולמבני ציבור ומסחר.


הכול אודות "חמארה"

 


"דלידה" היא חמארה אירופאית (כינוי בערבית לבית קפה שכונתי שמשמש מקום מפגש לגברים) הממוקמת ברחוב זבולון הגובל בשוק לוינסקי בתל אביב. חמארה מייצגת דרך חיים שמושפעת מתרבות מקומית ומהמיקום הגיאוגרפי בו היא ממוקמת. 

 


את הדרישות  עבור הפרויקט הזה העביר אליי הלקוח בדרך שונה מהרגיל. הפגישות הראשונות עמו - אלו שקדמו לשלבי התכנון - הוקדשו לבניית הקונספט והפרוגראמה, בנינו ביחד עולם של מושגים וערכים שמאפיינים את הפרויקט ואת המושג "חמארה אירופאית". 

 


על פי הקונספט הזה כתב הלקוח נרטיב ייחודי, המתאר את דמותה הוורסטילית של דלידה, אישה שנולדה במצרים, אך את מרבית חייה הבוגרים העבירה בפריז. דלידה הייתה זמרת שנסונים ידועה ששרה במגוון שפות. 


על בסיס דמותה האקלקטית של דלידה שהוכתרה להיות האישה שמאחורי המקום/המארחת, נבנה הקונספט ועמו השפה העיצובית שהובילו כחוט השני את כל תהליך התכנון והעיצוב.

 

  

מכניסים פנימה את האופי של הרחוב


מאחר והמבנה ממוקם ברחוב צר, האתגר שעמד בפניי - בשלב חלוקת החלל והגדרת הפרוגרמה -היה להכניס את הרחוב לפנים החלל, ולייצר מרחב ישיבה שיעביר את חווית חוץ. לפתיחת החזית, ריצפנו את המרחב שהוגדר כ"outdoor" באבני רחוב משתלבות. כסאות קש צבעוניים לצד שולחנות קפה עגולים קטנים וחיפוי הקירות ברשתות ברזל עדינות עליהן תלויים עציצים וצמחים מטפסים, מייצרים מרחב מדומה, "outdoor", הממשיך את אופי הרחוב ומאפשר חוויה של ישיבת חוץ הפונה לרחוב ולנוף האותנטי. 

 


לוחות השראה


את מקורות ההשראה שלי בפרויקט שאבתי מעולם המושגים הרחב שהכתיב הנרטיב וכמובן שגם מהמוזיקה. אחד השלבים שמאפיינים את העבודה שלי בשלב גיבוש השפה העיצובית הוא יצירת לוחות השראה המלווים את הפרויקט בכול שלביו. 

 


למעשה, יצירת לוחות השראה מסייעים לי להציג ללקוח רעיונות והשראות באמצעות דימויים וטקסט, כך שגם ללקוח קל יותר להתחבר לעולם הדימויים שדרכו אני מעצבת. 

 


בתחום העיצוב המסחרי - "דלידה" היא ללא ספק אחת האהבות הגדולות שלי. זה פרויקט שנעשה מתחילתו עם זיקה לעולם האמנות, הכתיבה המוזיקה והדמיון. האתגר - להכניס את דמותה של "דלידה" לכול פינה בחלל, כאילו המקום הוא סלון ביתה - הניב תהליך ייחודי ושונה שמלא בחופש עיצוב ויצירה.

 

קרדיט:

Roni keren_Arch&Interior design

807590 -545-(0)-972 + :Tel

774703866-(0)-972 + :Fax

ronikeren.com

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי