פתרונות אחסון בעיצוב הבית

להיכנס לתוך הארון

מאת: אדריכלית פנים ברברה ברזין | צילום: יח"צ | חברות שונות - 03/04/2013
כשניגשים אל עבר עבודת עיצוב הבית, חשוב לדאוג כי הוא מתוכנן נכון ובצורה פרקטית, לכן, בין היתר חשוב לשים לב לאופן מלאכת עיצוב מערכות ריהוט בבית, כאשר אחד מהדברים שיש לשים עליהם דגש הוא למעשה מקומות האחסון. יחד עם זאת, בטרם מתכננים מקומות אחסון יש להעניק חשיבות לשלושה גורמים מהותיים- האם אתם נוטים לאגור בכפייתיות חפצים שאבד עליהם הכלח, חסרי שימוש אמיתי המבזבזים מקום אחסון? אילו ארונות נחוצים באמת? וכיצד תתכננו את הארון שלכם?

 

ארון נעליים- חיוני?
בטרם מתכננים את הדרך בה תדאגו עבור עיצוב מערכות ריהוט בבית החדש שלכם, או לחילופין בבואכם לשפץ ולהרחיב, חלק נכבד מתהליך עיצוב הבית כולל זריקת דברים מיותרים שתופסים מקום. הדבר נכון בעיקר בנוגע לארונות מיותרים. ארון אחסון לנעליים זה אכן דבר חשוב, אבל שימו לב לשים שם רק את הנעליים בהם משתמשים באופן שוטף ויומיומי. גם ארון מעילים הינו דבר אלמנטרי שימנע בלאגן מיותר של מעילים ומטריות בחדר האוכל ובסלון. מומלץ גם להציב שידה בכניסה לבית שתאחסן מסמכים חשובים כמו דואר, ארון שירות לחומרי הניקוי, ארון מצעים ומגבות, ארון למזוודות וציוד נלווה וארון לניירת.
 
 

 

איך מתכננים ארון?

תכנון של ארון אינו עוד עיצוב מערכות ריהוט שכן המוטיב הקובע כאן הוא הרבה מעבר לחיצוניותו של הארון ועד כמה הוא מעוצב, אלא יותר למה הוא משמש. מכאן, ניתן יהיה לגזור את מידות גודל הארון ועומקו. בדיוק כמו במלאכת עיצוב הבית ועיצוב פנים של חללים שונים, גם כאן יש להקפיד על גודל ועומק בהתאם לצרכים ולמהות האחסון. כעת, אחרי שזרקתם את מה שלא נחוץ ותכננתם ארונות שכן חשובים, ניתן אף לעצבם באופן המתאים עבורכם- אם מבחינת גוונים, ידיות ועוד.
 

יחידת אחסון מעץ טיק מבית אטניקראפט
 

 

 

-----
התוכן נשען על המאמר: להיכנס לתוך הארון
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,72,597.aspx

יצירת קשר - פתרונות אחסון בעיצוב הבית