סטיילינג בעיצוב חדרי הבית דוגמת עיצוב חדרי ילדים


מאת: | צילום: |
סטיילינג כחלק מעיצוב הבית

הגדרת "סטיילינג" מתייחסת במקור לעיצוב תפאורות לשם יצירת אווירה המדגישה רעיון או מוצר בתחום ההפקות על שלל גווניו, כמו טלוויזיה או צילום. ההגדרה של סטיילינג בתחום עיצוב חדרי הבית, לדוגמה עיצוב חדרי ילדים או עיצוב חדרי רחצה, מקבלת משמעות חדשה, רעננה וחמקמקה, המתייחסת לאבזור ולמגע מלכד בין חלל לצבע ולמראה כללי. שתי מגמות מנוגדות פועלות כשרוצים להעניק סטיילינג לחדרי הבית, עיצוב החדרים, עיצוב חדרי ילדים למשל, או עיצוב חדרי רחצה: חדרי הבית המקובעים מול עיצוב כל מה שאינו קבוע ואינו מחובר לקירות הבית, שזו המשמעות של סטיילינג, למעשה. 

 

 

 

 

בחירת פריטים בגוון כחול ובעיצוב טבעי ליצירת פינת ישיבה כפרית מותאמת לסגנון הבית.
 

 

 אמירה סגנונית, על פי דנה בנקי ומיכל אגם, שלפני שנתיים הקימו יחד את חברת הסטיילינג "מידאסטייל", נעוצה בחיבור עם מגע נכון בין אלמנטים הכוללים את פריטי הריהוט, טקסטיל, צבעוניות וחפצי נוי, לכדי מראה הרמוני. את המראה ההרמוני משיגים בשילוב נכון של עיצוב כל החדרים כיחידה אחת, בלתי נפרדת ויצירה של זהות אחידה, לדוגמה בין עיצוב חדרי ילדים לבין עיצוב חדרי רחצה, לבין חדר המגורים. תכנון מחושב לוקח בחשבון צבע, חומר וכל פריט ופריט, בהתייחס לפריטים האחרים. אינטגרציה הרמונית ממזגת לשלמות אחת צורות, צבעים ופרופורציות וזהו סוד וסטיילינג בעיצוב הבית. עיצוב כל חדר וחדר, דוגמת עיצוב חדרי ילדים מול עיצוב חדרי רחצה, ששונים במהותם, באופן אחיד. 


בנקי ואגם מסבירות שיש ליצור איזון בין כמות הפריטים בין החללים השונים, ולא להותיר חלל אחד עמוס יותר מהשני, כפי שקורה לעיתים תכופות, למשל עיצוב חדרי ילדים סובל מעומס, בעוד עיצוב חדרי רחצה "חסרים". 

התוכן נשען על המאמר: סטיילינג כחלק מעיצוב הבית
קישור למאמר המקורי:  http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,75,261.aspx

תגיות

יצירת קשר - סטיילינג בעיצוב חדרי הבית דוגמת עיצוב חדרי ילדים