שילוב של מרתף יין תוך כדי שיפוץ דירות

מאת: | צילום: | 03/04/2013

מרתפי יין - עיצוב ותכנון חדרי יין ביתיים

מרתפי יין כבר אינם רק מנת חלקם של העשירון העליון. תרבות היין בישראל בשנים האחרונות נמצאת במגמת צמיחה. תרבות היין בישראל כיום מפותחת לא פחות מאף מדינה אחרת, עם חנויות יין, תוכניות בישול שנותנות מקום לנישה הזאת, ואין ארוחה מכובדת שבה לא ימצא בקבוק יין טוב. שוחרי היין נדרשים להיערך עם מקום אחסון, כשעדיף שהוא יהיה בסביבת הבית. לשם כך, ניתן להיעזר בייעוץ של חברות מקצועיות לצרכי תכנון וביצוע, ויכולים לספק פתרונות מקצועיים תוך התאמה לאופי הפרויקט. אך גם למי שאין זה מתאפשר, אין צורך להרים ידיים, פתרונות יצירתיים דוגמת מקררי ייעוד וניצול חללים בשטח הדירה מצויים בידו. שיפוץ דירות, כמו גם שיפוץ בית, תוך שילוב מרתף יין, זאת אינה משימה מסובכת, למעשה. התנאים ההכרחיים שיש לקחת בחשבון הם אחסון ושימור יין אפשר גם אפשר לעשות זאת.

התנאים לחדר יין 

אלו התנאים שיש להתחשב בהם בעת שיפוץ דירות, כמו גם שיפוץ בית והקצאת מרתף יין:
 בקרת אקלים בראש ובראשונה היא בעלת חשיבות מרבית, כמו כן על החלל המוקצה לשמש כחדר יין להכיל מערכת קירור ויחידת עיבוי להבטחת שמירה על רצף לחות.

 

על הטמפרטורה לנוע בין 10 ל–14 כדי שהיין ימצה את מלוא הפוטנציאל שלו. תנודות קיצוניות בטמפרטורה פוגעות באיכות המשקה. 
רמת הלחות הנדרשת היא  בין % 50 -% 70, זאת כדי שפקק השעם לא יתייבש, מה שעלול לגרום להתבקעותו וחמצן יחדור ליין ויפגום בטעם ובאיכות. הלחות הכרחית על מנת להגן על היין מפני סכנת התחמצנות, על לכן בשום פנים ואופן אין להתקין מזגן בחדר. 
ולבסוף יש לדאוג בעת שיפוץ דירות, כמו גם שיפוץ בית, שאור חזק מידי מזיק להרכב הכימי של היין, לכן רצוי שבחדר היין לא יהיו חלונות כדי שלא יכנס אור שמש לחדר. חשיפה מתמדת לאור מחמצנת את היין.

 

המאמר נשען על מרתפי יין - עיצוב ותכנון חדרי יין ביתיים 

הפניה למאמר המקורי:

http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,76,309.aspx

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות