ועידת נצרת ה-2 לאדריכלות עיצוב ובנייה

 

 

הוועידה ה-2 לעיצוב, אדריכלות ובנייה בנצרת, בייזום והפקה של חברת "בית&נוי" וחברת SHARK , עומדת בסימן שיתוף וקיימות, ונועדה לקדם את השיח המקצועי בתחום התכנון האדריכלי בארץ ולבחון סוגיות העומדות על סדר יומו העכשווי. במסגרת זו יתארחו בוועידה אנשי מקצוע מובילים מהארץ ומהעולם. 
 


הוועידה תתקיים במלון גולדן קראון בנצרת ותארח קהילה מכובדת של אדריכלי בניין, מנהלי פרויקטים, מעצבי חוץ ופנים, יועצים, יזמים ומהנדסים מהמגזר הערבי והיהודי בישראל . זאת לצד הרצאות מומחים, ואירוע תצוגה בלעדי של כ- 50 חברות מובילות המציגות טרנדים חדשניים. 

בתום הכנס התערוכה תיפתח לקהל הרחב  החל מהשעה 15:00.

 

מנחה הועידה: אימאן בסיוני – מגישה ואשת תקשורת ישראלית.

בין הנושאים שיידונו בוועידה: 
אסטרטגיה ומיתוג כאקט אדריכלי ; כיצד הופך הכפר לעיר וכרך במרחב הציבורי? ; פתרונות אקולוגיים לבנייה פרטית וציבורית ; פתרונות לגמר בנייה, ועוד.

קהל יעד:
• אדריכלים ומעצבים • מנהלי פרוייקטים  יזמים • קבלנים • מהנדסים • חברות מסחריות ומקבלי החלטות בתחומים אלה.

תערוכה מקצועית:
במסגרת הוועידה תתקיים תערוכה בה יוצגו מוצרים ושירותים חדשניים רלוונטיים לתחומי התכנון מבית מיטב החברות המובילות.


 

הכנס בחסות

סדר יום

 


08:00-09:00   התכנסות, כיבוד וביקור בתערוכה

09:00-09:10   דברי פתיחה - איריס מושלי בעלים ומנכ"ל קבוצת "בית ונוי" | אקבאל עדאווי - בעלים ומנכ"ל "שארק אסטרטגיה ושיווק"

09:10-09:20   הרצאת מבוא | סלים לחאם - יזם וחבר הנהלת היזמים בהתאחדות בוני הארץ

09:20-10:05   גורדי שחקים במרחב הציבורי והתחדשות עירונית בישראל | אדריכל גיל שנהב

10:05-10:50   פתרונות אקולוגיים לבנייה פרטית וציבורית | אדריכל יוסי קורי

10:50-11:20   אסטרטגיה ומיתוג כאקט אדריכלי | יעקב טנוס ושרון סיטון (סיטון פלוס טנוס אדריכלים)

11:20-12:05   הפסקה וביקור בתערוכה

12:05-12:20   הגמר המושלם - כל הפתרונות לגמר בנייה תחת קורת גג אחת | משה יעקובי, טמבור

12:20-13:05   פאנל: כיצד הופך הכפר לעיר במרחב הציבורי? | מנחה: אדריכל מאמון חסן 
משתתפים: מאזן גנאים - ראש מועצת סכנין, נתי רותם - אדריכל, כאיד אבו עיאש - יזם וקבלן, מיקי מנספלד - אדריכל

13:05-13:50   ארוחת צהריים

13:50-14:10 הרצאת חסות | ארז הולצמן וקרן גורן בלורן

14:10-15:10   הרצאת אורח: architecture & context | אדריכל REDA AMALOU  - צרפת

15:10-19:00   ביקור בתערוכה לקהילה המקצועית ולקהל הרחב
 

 

 

מרצים

רדה אמאלו (REDA AMALOU)

האדריכל הצרפתי REDA AMALOU, מייסד ובעלים משותף של סטודיו  2 AW, הוא בוגר לימודי אדריכלות באוניברסיטת מזרח לונדון. עם סיום לימודיו השתלב אמאלו במשרדים מקומיים בעיר, ובמסגרת עבודתו היה אחראי על פרויקטים ברחבי אירופה. עם שובו לצרפת לאחר מספר שנים הצטרף אמאלו למשרד האדריכלים THURNAUER ARCHITECTS, בו היה מעורב בתכנון פרויקטים אורבאניים רחבי היקף ונטל חלק בתחרויות אדריכלות אליהן ניגש המשרד. בשנת 1997  יצא אמאלו לדרך עצמאית כשהקים את 2 AW , סטודיו לאדריכלות ועיצוב, וניתב את עשייתו לפעילות בינלאומית, שאכן עשתה את שלה- עד היום היה הסטודיו מעורב בתכנון פרויקטים ב-25 מדינות ברחבי העולם. בשנת 2006 נבחר אמאלו לחבר בהנהלת AFEX (ארגון אדריכלים צרפתים הפועלים בעולם) וכסגן נשיא מכהן של פעילות הארגון בו חברים 95 משרדי אדריכלים מצרפת ומספר שותפים מוסדיים. בנוסף, בשנים האחרונות פיתח אמאלו מותג בתחום עיצוב המוצר- REDA AMALOU DESIGN, במסגרתו עיצב עד כה מוצרים לחברות מובילות כ-BACCARAT, TOULEMONDE BOCHART, VERONESE ואחרות, ועיצובים עבור חברות מובילות נוספות מצויים כרגע בשלבי פיתוח שונים. במקביל, מציע המותג סדרות מוגבלות של מוצרים שעוצבו ופותחו על ידו. 

 לפרטים נוספים>>

יוסי קורי

האדריכל ד"ר יוסי קורי, בוגר הטכניון (בהצטיינות) ובוגר תכנית עמיתי הסביבה של מרכז השל, הוא בעל ניסיון מעשי ומחקרי רב בתחום האקולוגי. את הסטודיו שבבעלותו "גאוטקטורה" הקים קורי בשנת 2008, ופעילותו המתמקדת בתכנון בר קיימא הכולל מבנים אקולוגיים הנמצאים בחזית התכנון הירוק זיכתה אותו עד היום במעל לעשרים פרסים בארץ ובעולם. שיטת התכנון של ד"ר קורי נקראת BIM (Building Information Modeling) : התכנון מתבצע בצורה תלת ממדית, תוך יכולת לבצע סימולציות אקלימיות ואנרגטיות על מנת לקבל פתרונות מיטביים החל משלבי התכנון הראשוניים.

גיל שנהב

אדריכל, שותף בכיר בכנען שנהב אדריכלים המשותף לו ולרעייתו האדריכלית דנית. המשרד עוסק בתכנון שכונות ומגדלי מגורים, בתי אבות, כפרי גמלאים, דיור מוגן ומעונות סטודנטים בארץ ובחו"ל. שנהב הוא גם שותף ומייסד בחברה לפיתוח והתחדשות עירונית, המייצגת מאות דיירים במספר פרויקטים בערים שונות, כשבמסגרת זו הוא עוסק בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית במתווה של פינוי בינוי ותמ"א 38. בנוסף, שנהב הוא יו"ר הפורום הישראלי לגורדי שחקים ובנייה עירונית  CTBUH – ISRAEL. בתפקידו זה הוא עומד בראש הסניף הישראלי של המועצה העולמית לגורדי שחקים ובניה עירונית, שהינה הגוף העולמי המקצועי המוביל בנושא תכנון, ניהול, בניה וייזום של בניינים גבוהים ובה חברים כ – 750,000 איש מכל רחבי העולם

מאמון חסן

בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון (1984), אשר כבר במסגרת לימודיו רכש ניסיון עבודה במשרדי אדריכלים בנצרת וכיום הינו בעליו של משרד פרטי. גוף העבודות של המשרד הוותיק, הזוקף לזכותו כ-2000 פרויקטים שבוצעו במהלך השנים, מגוון ועשיר, וכולל תחומי תכנון הנעים מאדריכלות ובינוי ערים ועד עיצוב פנים, הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי. בין אלה ניתן למנות תכנון בנייני ציבור, בתי ספר, מעונות יום, מועדונים ומרכזי פיס, תחנות משטרה, לשכת משרדי תמ"ת, בנייני מועצות, מבני דת, , מרכזים מסחריים ופיתוח, בתים פרטיים ודירות. תפיסת התכנון של המשרד מושתתת על ניצול מקסימאלי של איכויות המרחב לצד הקפדה בלתי מתפשרת על פונקציונאליות, ובהובלתו של מאמון רואה עצמה מחויבת למתן פתרונות יצירתיים ולחשיבה אדריכלית חדשנית המעניקה לכל פרויקט את אופיו הייחודי.

סלים ג'ורג' לחאם

יזם, קבלן, חבר הנהלת היזמים בהתאחדות בוני הארץ ולשעבר יו"ר ארגון הקבלנים בצפון, הוא בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון. את דרכו המקצועית החל עוד בהיותו סטודנט בניהול חברה משפחתית, ובהמשך הקים חברות נוספות העוסקות ביזמות לבנייה, ובכלל זה ייזום פרויקטים למגורים, מבני ציבור ומבנים מסחריים. במקביל עוסק לחאם בפעילות ציבורית במסגרתה מילא תפקידים מגוונים, שביניהם ניתן לציין שנים בהן כיהן כגזבר וחבר הנהלת העמותה לקידום ההשכלה הגבוהה באוניברסיטת מאר-אליאס אעבלין, חברות במועדון הליונס בנצרת בו כיהן כמזכיר, גזבר ויו"ר, יו"ר הועדה הארצית לתקינה ואיכות בנייה בהנהלת התאחדות הקבלנים בצפון, ועוד.

יעקוב טנוס ושרון סיטון

האדריכלים יעקוב טנוס ושרון סיטון, בוגרי המחלקה לאדריכלות באקדמיה "בצלאל", הקימו את משרדם "סיטון פלוס טנוס" בשנת 2003. המשרד מעניק מענה כולל בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים ללקוחות מגוונים בסקטור המסחרי, המוסדי והפרטי, תוך שימת דגש על גיבוש שפה ייחודית ופתרונות יצירתיים, תכנוניים-פונקציונאליים ועיצוביים כאחד. גישת התכנון של המשרד דוגלת בעבודה צמודה עם הלקוחות, ומשלבת בין תפיסה כוללת של החלל והבנת המרחב על כלל יחסי הגומלין שהוא מקיים עם סביבתו הפיזית, התרבותית וההיסטורית, לבין עיצוב הפנים, הסיפור שמספר החלל והאווירה הנוצרת בו. לשיטתם של סיטון וטנוס שילוב הרמוני של שני התחומים הוא המפתח להצלחת הפרויקט, בין אם מדובר בבית פרטי ובין אם בבניין מוסדי, חלל מסחרי או מרכז בילוי. רשימת הפרויקטים שביצע המשרד ארוכה ומגוונת, ובכלל זה ניתן לציין מספר רב של מסעדות ובתי קפה, בתי ספר, חדרי אוכל מוסדיים, יחידות דיור בפרויקטים קבלניים, בתים פרטיים ועוד. בשנת 2015 זכה המשרד בתחרות לתכנון תיאטרון הקרון בירושלים.   

רוצה לקבל פרטים נוספים על הכנס הקרוב?

מלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

שם מלא
נייד
מייל