הכנס לעיצוב ותכנון בתי מלון 2016

 


קבוצת בית&נוי יוזמת ומפיקה זו השנה ה- 5  את האירוע היחידי בישראל  לקהילת התכנון , העיצוב , האדריכלות והמלונאות.

הכנס המקצועי משמש כמפגש  ייחודי בקרב קהלי יעד ממוקדים העוסקים בענף:
ייזום, יישום והובלת דרכים לקידום המלונאות בישראל.

מה בכנס?
 
הרצאות של מומחים מהארץ ומהעולם בעלי שם בינלאומי בתחום האדריכלות והמלונאות של העידן החדש.

למי מיועד? 
גם השנה כבשנים קודמות  הכנס מיועד לנציגי ממשלה, ראשי ערים, קבלנים , יזמים,  אדריכלים מעצבים וחברות מסחריות.

מהי מטרת הכנס?

בכנס שהתקיים בשנה שעברה השתתפו מאות מבקרים ביניהם מנהלים בכירים בענף המלונאות, אדריכלים ומעצבים.
 
 

 

 

 

 

הכנס בחסות

סדר יום

 
מנחה הכנס: אבי דור- מנכ"ל רשת מלונות פרימה. 
 
08:30-09:30 ארוחת בוקר וביקור בתערוכה

09:30-09:45 דברי ברכה - מר יריב לוין | שר התיירות 
דברי פתיחה - מר אלי גונן | נשיא התאחדות בתי המלון 

09:45-10:00 הענקת אות מופת  למר דוד פתאל על פועלו בשדה המלונאות המקומית והעולמית

10:00-10:45 מתג אותו כמו בקהאם | צ'רלס לאון | מעצב ובעלים של "לאון בלאק" (אנגליה)

10:45-11:25 דרכי ההתמודדות של תעשיית המלונאות עם השינויים שמחוללים דור ה-X ודור ה-Y בעולם המסעדות והברים | גיא הקש | מנהל מסעדות וברים רשת מלונות מאריוט (ארה"ב)

11:25-12:15 כיבוד קל וביקור בתערוכה

12:15-12:55 היבטים שונים בפיתוח מלונות במרחב התל-אביבי על רקע העידוד המוגבר לנושא של עיריית ת"א 
פאנל: מנחה- מיכאל חי 
משתתפים- עודד גבולי- מהנדס עיריית ת"א-יפו, אדריכל יואב מסר, אלפרד אקירוב.

12:55-13:25 חללי הסעדה במתחם מלונאי | אדריכל גד הלפרין

13:25-14:25 ארוחת צהריים וביקור בתערוכה

14:25-14:45 חידושים בתחום סוככים נפתחים ונסגרים בתנאי מזג אוויר קשים | כריסטוף זינסלי | מנהל פיתוח שיווקי, טורקיה

14:45-14:55 סקר - עמדות כלפי עיצוב בתי מלון | רינה דגני | מכון גיאוקרטוגרפיה 

14:55-15:45 עיצוב מלונאי עכשווי - אדריכלים בין הייטק ורנסאנס | פיירו ליסוני | מעצב-על (איטליה)
 
15:45-15:50 הגרלת הכנס
 
*יתכנו שינויים בלוחות הזמנים

 


מרצים

גד הלפרין

המעצב גד הלפרין הוא בעליו של סטודיו גד שהוקם בשנת 1986, ופעילותו מתמקדת בתכנון ועיצוב חללי אירוח, הסעדה, משרדים וחללים ציבוריים.  תפיסת העיצוב של הלפרין מקצה חשיבות רבה לתחום התאורה כממד מוביל בעשייתו המקצועית, כשהמוטו המנחה את עבודת התכנון של הסטודיו היא "שימוש באור כחלק מחומר הגלם בתכנון המרחבי". במהלך שנות פעילותו ביצע הסטודיו פרויקטים רבים ומגוונים בארץ ובחו"ל, שביניהם ניתן לציין את המסעדה של מלון ריץ קרלטון בהרצליה ואת חלליו הציבוריים; בנק רוטשילד; מלון פארק בפראג; סה סה זו - מתחם בילוי בפראג; מרכז קהילתי יהודי/בניין בית מנחם במוסקבה; רשת מסעדות citta בשנחאי; מסעדות עבור קבוצת קמפאי; מסעדת blue sky של מאיר אדוני במלון קרלטון ת"א  ועוד. בין הפרויקטים המצויים עתה בשלבי תכנון בסטודיו ניתן לציין את מלון אינדיגו שרונה תל אביב; טרמינל טיסות פרטיות נתב"ג; דיור מוגן מגדלי הים התיכון בגני תקווה ובי"ח פרטי ברמת החייל. 

לתמונות ופרטים נוספים>>

פיירו ליסוני (Piero Lissoni)

אדריכל, מעצב, וארט דירקטור, שאת עשייתו הרב תחומית החובקת עולמות, תרתי משמע, החל עם סיום לימודי אדריכלות בפולי טכניקום של מילאנו.  בשנת 1986, בשיתוף עם ניקולא קנסי (Nicola Canesi), הוא הקים את Lissoni Associati, חברה שעיסוקה מקיף אדריכלות, עיצוב פנים ועיצוב מוצר, ועשר שנים מאוחר יותר גם את חברת Graph. X, העוסקת במיתוג, בניית זהות ארגונית, עיצוב אתרים והפקות צילום. בשנת 2013, נוכח היקף גדל והולך של תכנוני פרויקטים אדריכליים ברחבי העולם, יסד ליסוני את Lissoni Architettura, שבסיסה במילאנו והיא האחראית על הפעילות הכלל עולמית בתחום זה, ובשנת 2015 את .Lissoni Inc, בניו יורק, המקדמת ומנהלת ישירות את הפעילות האדריכלית ברחבי ארה"ב. 

פועלו העשיר של ליסוני בזירת העיצוב לגווניה זכה להכרה ולהוקרה בינלאומית רבה, כשבין היתר הוא צורף ל'היכל התהילה של עיצוב הפנים' בניו יורק, נבחר כחבר כבוד במועצה הבינלאומית של Altagamma (התאגדות חברות בתחומי עיצוב שונים שפעילותה מתפרשת ברחבי העולם), ורשימת הפרסים הבינלאומיים בהם זכה ארוכה ביותר: בין אלה ניתן לציין זכיות בפרסי Red dot, Compasso d'oro, , בחירות חוזרות כמעצב השנה מטעם מגזינים נחשבים וגופים מובילים בתחום ברחבי העולם, ופרסי תכנון רבים שהכתירו עיצובים/בתי מלון בתכנונו כטובים ביותר בתחומם. בנוסף, עשייתו הרבה והפורייה של ליסוני אף תועדה בספרים שראו אור במהלך השנים: Piero Lissoni, בהוצאת DAAB, ראה אור בשנת 2007, Piero Lissoni Recent Architecture, בהוצאת Hatje Cntz, יצא לאור בשנת 2011, והספר I maestri del design Piero Lissoni, בהוצאת Sole 24Ore, שראה אור בשנת 2012. 
 

צ'רלס לאון

המעצב  הבריטי צ'רלס לאון (CHARLES LEON) הוא ממייסדיה ובעליה של חברת העיצוב "לאון בלק" (LEON BLACK), ומי שמנהל את פעילותה העיצובית המתמקדת בתעשיית האירוח ובמגורי יוקרה. לאון החל את דרכו המקצועית כמעצב במה, כשבמסגרת זו עיצב במות למופעי התיאטרון, האופרה והבלט הלאומיים של בריטניה. בעקבות הצלחתו בתיאטרון ובקולנוע הוזמן בשנת 1988 להצטרף לחברת עיצוב מלונות מהמובילות בארצו, ובמהלך שנות עבודתו עמה עסק בעיצוב מלונות יוקרה ברחבי אירופה. בשנת 1994 פרש לאון לטובת יציאה לדרך עצמאית, והקים חברה שהתמקדה בעיצובי מגורים ואירוח, בעיקר עבור יזמים ומלונאים. משנתו הסדורה של לאון בעשייה המקצועית גורסת כי חדשנות היא תכונה אנושית מולדת הגורמת לאנשים לחתור באופן מתמיד לשיפור רווחת קיומם ומצבם בחיים, ונתפסת לדידו כמה שעשוי לחולל שינוי בדרך בה אנשים מרגישים.

גיא הקש

מנהל בכיר של מסעדות וברים ברשת המלונות הבינלאומית 'מריוט' (Marriott) ומי שאמון על פעילותה הכלל עולמית בתחום זה. הניסיון והידע העשיר שהוא זוקף לזכותו במסגרת פעילותו רבת השנים בתעשיית המלונאות העניקו להקש את הכלים להפוך למקצוען מיומן ונחשב בתחומו, ובתוך כך לעמוד בראש פעילות המזון והמשקאות הכלל עולמית של רשת מריוט- רשת מלונות המקיפה כיום 4300 בתי מלון המצויים בבעלותה ביותר מ-100 מדינות, וביוני הקרוב עתידה להתרחב לכדי בעלות על 5500 בתי מלון. 

שרית שפירא

שרית שפירא היא אוצרת ותיאורטיקנית לאמנות עכשווית, שניסיונה הרחב בתחום מקיף אוצרות של עשרות תערוכות במוסדות מרכזיים בארץ ובחו"ל: שפירא ניהלה ואצרה בעבר את המחלקה לאמנות ישראלית במוזיאון ישראל; אצרה את הביתן הישראלי בביאנלה בסאו- פאולו; נמנתה על צוות בינלאומי שאצר ב׳מאגזין 3׳ בשבדיה ועוד. שפירא אף כתבה ספרים שראו אור בהוצאות בינלאומיות, כתבה מאמרים בכתבי עת מובילים לאמנות בעולם כ׳פלאש ארט׳ או ׳ארט אין אמריקה׳, וכן שימשה כמרצה במוסדות אקדמיים כ׳בצלאל׳ והחוג למוזיאולוגיה באוניברסיטת תל- אביב. בשנים האחרונות אצרה שפירא את אוסף יגאל אהובי לאמנות, את תערוכת הפתיחה במלון ׳אלמא׳ בזכרון-יעקב ועסקה בייעוץ לאוספי אמנות פרטיים מרכזיים בארץ ובחו"ל.

רוצה לקבל פרטים נוספים על הכנס הקרוב?

מלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

שם מלא
נייד
מייל