שרון נוימן אדריכלים

שרון נוימן אדריכלים
שמי שרון, ואני קמה כל בוקר מלאת שמחה על כך שזכיתי לעסוק במקצוע שהוא גם תחביב וגם תשוקה. העיסוק ביצירת חלל מרתק בעיניי, כמו גם האינטראקציה המשמעותית והחברית עם לקוחותיי.

 

אני אדריכלית, מעצבת פנים ומעצבת מוצר.

נולדתי בישראל ב-1966.
סיימתי בהצטיינות את התארים הבאים:; B.Arch בארכיטקטורה בטכניון; M.Sc בעיצוב תעשייתי בטכניון, B.Sc באדריכלות באקדמיית ויצ"ו-קנדה, חיפה ואוניברסיטת קרדיף, וולס. בנוסף, אני בעלת תואר ראשון בפיזיקה.
בסיום לימודי הקמתי את המשרד, ומאז תכננתי מאות מבנים, רבים מהם פורסמו בעיתונות מקצועית ובספרים. משרדי מונה היום שלוש אדריכליות שותפות נוספות.
עבודותיי השונות בתחומי אדריכלות, עיצוב מוצר, מיצב וציור הוצגו בתערוכות שונות בארץ ובחו"ל, כולל תערוכת יחיד בגלריית פריסקופ בתל אביב.
זכיתי במספר פרסים וציונים לשבח על עבודותיי בתחרויות.
בחמש השנים האחרונות לימדתי באקדמיית ויצו קנדה, הן אדריכלות והן עיצוב מוצר.

 

ההשפעה שיש לתכנון האדריכלי על החיים של כולנו היא עצומה אך כמעט בלתי נתפסת. אני מאמינה שבנייה למגורים צריכה להעמיד את הלקוח במרכז. תכנון בית, במובן הרחב ביותר של המילה, אמור לעסוק בעיקרה של האדריכלות – הגדרת מרחב לאדם בתוך החלל.

שילוב הלקוח כחלק בלתי נפרד בתהליך התכנון מוביל לפרויקט שמבטא את צרכיו ואופיו של הלקוח יותר מאשר את אגו האדריכל.
התכנון מתייחס לכל בני הבית ולצרכיהם בהווה ובעתיד. הדבר בא לידי ביטוי ביחס בין החללים הפרטיים לציבוריים, בסכמת התנועה ביניהם ובהבנת הצרכים המשתנים לאורך הזמן. אני עושה זאת ע"י תכנון מבנה הניתן לשינוי בקלות יחסית, כשכל שלבי השינוי העתידי מתוכננים מראש.
עבודת התכנון נעשית כתפיסה כוללת, המעניקה למקרו ולמיקרו את אותה מידת חשיבות – ראשית התייחסות לחוץ והפנים כישות הנגזרת אחת מן השנייה, דרך עיצוב הפנים ועד עיצוב המוצר.

 

אני מוצאת כי באקלים ובתרבות הים תיכונית החוץ חשוב לא פחות מהפנים ומקדישה מחשבה רבה לחילופי העונות והשעות והשפעתם על המבנה. החוץ וגם הפנים מושפע מהאקלים, וחשיבות תכנון הפתחים וההצללות המתאימים לכיוונים השונים היא מכרעת. בניה ירוקה בעיניי אינה טרנד אלא חלק משמעותי בתכנון.

אני מקפידה על ירידה לפרטים לצורך נוחיות מקסימלית, וצרכים ארציים כגון אחסון מקבלים מקום של כבוד בפרוגרמה לצד צרכים רוחניים, ריגשיים וחללים מרגשים.

 

אני מאמינה שהיצירה האדריכלית  צריכה להיות אישית ועל זמנית ושעליה לצמוח ולהשתבח עם הזמן.

האדריכלות שלי היא אדריכלות מודרנית מטבעה, המשתמשת בפונקציה, מבנה וחומרים בדרך ישירה. היא מתכתבת עם אדריכלות ים תיכונית מקומית, עם הבאוהאוס, ולפעמים גם עם השפעות מיפן או ממקסיקו, אבל משתדלת להיות מקורית ונקייה, ובעיקר אישית.