עיצוב גינה – טיפים מנצחים

עיצוב גינה מצריך תכנון מקיף, אשר מהווה צעד מכריע ליצירת חלל חיצוני יפה ופונקציונלי.
דבר זה נכון בין אם אתם מתחילים לעצב את הגינה שלכם "מאפס" ובין אם אתם משפצים גינה קיימת.. אז להלן מספר טיפים מנצחים שיעזרו לכם בתהליך התכנון:

מאת: | צילום: | 02/10/2023

הגדרת יעדים ברורים

יש לקבוע את השימושים והמטרות שלכם מאותה הגינה. האם אתם מבקשים גינה אשר תהווה מקום להירגעות, אירוח, גידול ירקות, פינת משחקים לילדים או כל מטרה אחרת.. הגדרה מעמיקה של היעדים שלכם יכולה להשפיע במידה רבה על החלטות העיצוביות שלכם.

הערכת מאפייני הגינה
העריכו את המאפיינים הפיזיים של הגינה שלכם, כולל פרמטרים כמו: איכות הקרקע, ניקוז, חשיפה לאור השמש ותנאי האקלים. הבנת הגורמים הללו תעזור לכם בשלבים הבאים לבחור צמחים ואלמנטים עיצוביים מתאימים.

תכנון הפריסה המתאימה
כדאי לתכנן את הפריסה של הגינה שלכם, כולל מיקום של מאפיינים מרכזיים כגון פטיו, שבילים, פינות ישיבה וערוגות צמחים. קחו בחשבון את הזרימה בתוך הגינה. במידת הצורך, בשלב הזה כדאי לשקול הכנסה לתמונה של איש מקצוע בתחום הגינון על מנת שיסייע לכם בביצוע פריסה נכונה.

בחירת הסגנון המתאים
החליטו על סגנון עיצובי לגינה או נושא שמתיישר עם ההעדפות שלכם ומשלים את הארכיטקטורה של הבית שלכם. סגנונות נפוצים כוללים בין השאר: טרופי, יפני ומדברי.
ההמלצה היא להכיר תחילה את הסגנונות השונים, את המאפיינים השונים של כל אחד מהם ובסופו של דבר לקבל החלטה נבונה.

‏‏
‏‏

בחרו את הצמחים בצורה חכמה
יש לבחור צמחים המתאימים היטב לאקלים, לאדמה וליכולות התחזוקה שלכם. קחו בחשבון גורמים כמו צבעים מועדפים ואהובים, מרקם ונושאים עונתיים אשר אמורים להשפיע על בחירת צמחים ועל השפעתם על האסתטיקה.

תוכנית עונתית
כדאי ומומלץ לעצב את הגינה שלכם כך שתראה מושכם לאורך כל השנה על ידי שילוב צמחים ותכונות המספקות עניין בעונות שונות. תוכנית זו אמורה לכלול: צמחי עד, פריחה עונתית ועלווה שלכת.

יצירת נקודות מיקוד
זהה נקודות מוקד בגינה שלך, כגון עץ מדהים, תכונת מים, פסל או פינת ישיבה. נקודות מוקד מושכות את העין ומוסיפות עניין ויזואלי.

בחירת הרהיטים המתאימים
בכדי שהגינה שלכם תהיה נעימה, נוחה ואיכותית, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את ריהוט הגינה. בין היתר ההמלצה היא לבחור מערכות ישיבה לגינה, שולחנות וכל אלמנט אחר אשר יכול להפוך את הגינה לנעימה יותר לשהייה הן עבורכם, הן עבור בני המשפחה שלכם והן עבור אורחים.

שילוב של אלמנטים מיוחדים
בשלב זה יש לתכנן את השילוב של אלמנטים מיוחדים אשר יתרמו במידה רבה לנראות הגינה ובין היתר: שבילים, פטיו, קירות ופרגולות. אלמנטים אלו לא מרשימים, לא רק מגדירים חללים אלא גם מספקים מבנה וארגון לגינה שלכם.

שימת דגש על תחזוקה
היו מציאותיים לגבי משך הזמן אותו תוכלו להקדיש לכל מה שקשור לנושא של תחזוקת הגינה. כחלק מכך, יש להקפיד ולבחור צמחים ואלמנטים עיצוביים בעלי תחזוקה נמוכה – מה שיכול גם להוזיל עלויות וגם להקל במידה רבה על עבודת התחזוקה.

חלוקה לאזורים שונים
יש לחלק את הגינה שלכם לאזורים פונקציונליים, כגון פינות ישיבה, אזורי משחק וערוגות צמחים. פעולה זו תסייע לכם לארגן את הגינה בצורה הנכונה ולנצל את השטח בצורה האופטימאלית.

לסיכום, תכנון עיצוב הגינה הוא הליך מורכב אשר מצריך דגש על לא מעט פרמטרים. במקרים רבים אתם עתידים לגלות שפעולה זו מצריכה הכנסה של איש מקצוע לתמונה, אשר ההבנה שלו וההיכרות שלו עם התחום יכולה לעזור לכם בקבלת החלטות נכונות.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים