לרגל שבועות: שילוב מנצח ים ולבן

הדירה החלומית ממוקמת בנתניה, מול הים. גודלה 200 מ"ר, ולה עוד שתי מרפסות בנות  20 מ"ר כל אחת. היא משתרעת על מפלס אחד בקומה ה-12 של בניין מגורים, ומכילה 7(!) חדרים, לטובת הנכדים והילדים שמרבים לבקר.

מאת: | צילום: עודד סמדר | תכנון ועיצוב: הלל אדריכלות. אדריכלית שירה מוסקל והמעצבת הדס רוט 30/05/2024
הדירה החלומית ממוקמת בנתניה, מול הים. גודלה 200 מ"ר, ולה עוד שתי מרפסות בנות  20 מ"ר כל אחת. היא משתרעת על מפלס אחד בקומה ה-12 של בניין מגורים, ומכילה 7(!) חדרים, לטובת הנכדים והילדים שמרבים לבקר. 
 
הלל אדריכלות,  תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר
הלל אדריכלות, תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר


הדירה ענקית, פרושה על פני חלל רחב ותוכננו בה שני אגפים: אגף פרטי, עם סוויטת חדרי שינה וחדר רחצה, ואגף עבור האורחים. בתווך נמצא האיזור הציבורי הרחב שבו הסלון, פינת האוכל והמטבח. בני הבית ביקשו לשלב שפע פתרונות אחסון שישמרו על הסדר והארגון בדירה. וכך תכננו חדר מזווה גדול עם דלת נסתרת, באופן שממקסם את אפשרויות הסידור ומסתיר מעיני כל.
 
הלל אדריכלות,  תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר
הלל אדריכלות, תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר

"אחד האילוצים הגדולים שעמו התמודדנו הוא עמוד תמך מבני במרכז החלל. רצינו לעצב את הדירה מבלי להדגיש אותו, אלא לטשטש אותו ככל האפשר. לכן חיפינו אותו במראה שמטשטשת וגם יוצרת הגדלה ויזואלית של החלל. יחד איתו גם קמין מעוצב, שיוצר סימטריה ומסיט את תשומת הלב ממנו. עוד דבר שהיינו צריכות לתת עליו את הדעת, הוא שהדירה פונה אל הים, ולכן צריך לתת מענה לקור ולרוח. התקנו חלונות תרמיים מעץ ומאלומיניום, כאשר בחוץ אלומיניום בצבע הבניין ומבפנים העץ" מסבירה אדריכלית שירה מוסקל מ-"הלל אדריכלות". 

לדברי מוסקל "יצרנו אווירה של חו"ל ושל בית מלון מפנק, עם מוצרים איכותיים ומותגי יבוא מהשורה הראשונה. הפרויקט נוהל על ידי המשרד, כאשר הלקוחות תושבי חוץ אמריקאים, כמעט ולא היו מעורבים בתהליך. פיקחנו עבורם ופתרנו את כל האתגרים והבעיות שצצו תוך כדי עבודה."
 
הלל אדריכלות,  תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר
הלל אדריכלות, תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר


בבית מבואה מאוד ברורה. נכנסים אליה מבעד לשתי דלתות רחבות, עם מקום לשהות בו לפני הכניסה  לחלל הציבורי. ממנה מתפצלים לימין, שם ממוקמים שירותי אורחים וחדר אירוח, ומשמאל פינת עבודה. ממשיכים ו"פוגשים" בעמוד המחופה במראה, בלב החלל הציבורי. 

החלל רחב הידיים צופה לים, ונהנה מנוף עוצר נשימה ש"נשזר" בכל חלקי הבית. בצד הימני סוויטת הורים ענקית שגודלה כמו שני חדרים, ובה מקלחת כפולה ושירותים כפולים. בצד השמאלי שתי סוויטות נוספות ופינת משפחה עם דלתות בלגיות בחציצה שקופה, שנפתחות לחלל הציבורי. 

בחדר המגורים מביטים אל נוף עוצר נשימה. כשיש כזה נוף לא רוצים לפספס או לגרוע, ולכן הקפדנו שהאלמנטים השונים ישתלבו בהרמוניה. עם העיצוב חזק ודרמטי – אין לנוף מקום אמיתי, ואנחנו ביקשנו שהכל יזרום וישדר רוגע. נכנסים לשלווה של הים, עוד לפני שרואים אותו בכלל.
 
הלל אדריכלות,  תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר
הלל אדריכלות, תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר


פלטת הגוונים, בהתאמה לכך, מאוד רגועה. הרבה גוונים בהירים, עם נגיעות של צבע. כיסאות פינת אוכל עם קצת כחול, אי ולצדו כיסאות בגוון "ניוד", שולחן סלון בגווני "ניוד". זהו צבע פסטלי נעים ורגוע. לצד הגוונים הללו חומרים אלגנטיים כמו שיש, עץ, שולחנות זכוכית, ברזל, טפט יפהפה על הקיר במרכזי בסלון. הכל בנגיעות נעימות שמשתלבות בצורה הרמונית ומאוד מזמינה.

המטבח נמצא בצד שמאל. אי גדול ונקי בלבן במרכזו, ולצדו כיסאות בר בצבע "ניוד" ותאורה צבעונית. אלה נותנים דגש מיוחד ללבן הנייטרלי שבמטבח. חלון בציפוי מיוחד דמוי ברונזה בגוון כהה מדגיש את החלונות הלבנים. זהו המקום היחיד בבית שבו החלון כהה, מכיוון שרצינו שהוא "ייבלע" בחיפוי הכהה וייטמע היטב בפנים. שאר החלונות בבית הם לבנים.

הרצפה חופתה באריחי גרניט פורצלן גדולים ובהירים, בחומר דמוי שיש טבעי. בחדרים חיפינו בפרקט בסגנון "פישבון", אלמנט שמיד מכניס חמימות ומזכיר לגמרי בתי מלון אירופאיים. מעניק תחושה של לוקסוס בחלל. מכיוון שהנוף הנשקף הוא של ים, חיפוי העץ בהחלט עוזר להשלים את החוויה, ולהעניק מראה של חופשה.

בסוויטה  אלמנט הים מאוד נוכח. בהתאמה הופנתה המיטה אל הנוף המרהיב. מבואת ארונות בכניסה לחדר, ומימין הכניסה לחדר הרחצה הרחב, עם מקלחון משותף וגדול-ממדים, אליו אפשר להיכנס מכל כיוון, ומשני הצדדים כיור ואחסון בסגנון his ו-hers. 
 
המרפסות חופו בדק מיוחד מבטון, בצבע של עץ, הדורש תחזוקה מועטה – דבר שהוא כמעט ולא נתפס, במיוחד במיקום הקרוב לים. "יצרנו בהחלט אווירה של טיילת, במקום לרצף בצורה בנאלית. פריטי הריהוט לבנים ומשדרים אווירת נופש שפותחת את הלב ומכניסה את הים" מסכמת מעצבת הפנים הדס רוט מ"הלל אדריכלות".
 
הלל אדריכלות,  תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר
הלל אדריכלות, תכנון ועיצוב פנים צלם עודד סמדר


לפרויקטים נוספים - מוזמנים לבקר באתר של הילל אדריכלותהחומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development