איך עושים יבוא אישי של מוצרי גמר מסין

כל מה שחשוב לדעת על יבוא אישי מסין של מוצרי גמר לעיצוב בית ותכולתו - מידע חיוני לבונים פרטיים 

מאת: מערכת 'בית ונוי' | צילום: | - 03/04/2013
סין כובשת את תחום מוצרי הגמר לבית בישראל 
סין מבססת את מעמדה כאימפריה של העולם בכל הקשור למוצרי גמר ועיצוב הבית מספרת דבורה בן נון מעצבת פנים בעלת ניסיון רב בליווי אדריכלי ברכישה להוזלת עלויות בסין. "היום הכול מיוצר בסין, המותגים הכי גדולים נמצאים שם. יש הרבה מפעלים אירופאים שנפתחו בסין כדי לחסוך בעלויות הייצור שלהם, כאשר הטכנולוגיה היא אירופאית והידיים העובדות הן מקומיות". 

 

כללי אצבע לישראלים שמתכננים לטוס לסין לבחור מוצרי גמר לביתם
הנסיעה לסין מרגישה כמו ביקור בחנות הממתקים הגדולה בעולם לתחום היבוא האישי של מוצרי גמר; אך תהליך יבוא מוצרי גמר לעיצוב הבית (או המשרד), אינו מסתכם רק בנסיעה לסין בליווי  מתורגמן. הנסיעה לסין היא פרויקט רציני אשר מציב מספר אתגרים שעמידה בהם, מוזילה באופן משמעותי את עלות הרכישה ומאפשרת לבחור כל פריט או מוצר שתבחרו לבית, בכל רמת איכות וגימור שתבחרו.

למה חשוב לשים לב בכדי לבצע את היבוא מסין ולהשיג את המטרה והתוצאה ?
דבורה מציינת כי פונים אליה לקוחות בשלבים שונים של בנייה או שיפוץ מאסיבי של בית המתכננים נסיעת בזק ומגלים כי הספונטניות לא מתאימה במקרה זה וכי רגע לפני ההמראה הם לא לקחו בחשבון את כל הנתיבים הקריטיים בתהליך ולכן ממליצה בחום לכל הזוגות שמנסים לקצר דרכים לא להתחכם (בסוף זה תמיד עולה יותר ביוקר (מצוטט ע"י הישראלי המתוחכם).

4 שלבים קריטיים ליישום והצלחת תהליך יבוא אישי לבית מסין 
1. שלב מקדמי של תכנון המוצרים בהתאמה לקונספט העיצובי ו והתאמה לתוכנית והכנת כתב כמויות.
2. ליווי הרכישה בסין על ידי גורמים בעלי ניסיון בעולם עיצוב ובנייה (אדריכל/ית או מעצב/ת פנים).
3. בקרת איכות מקצועית וליווי תהליך השחרור עד ההגעה לפתח הבית.
4. המשך ליווי ובקרה מקצועית בתהליך ההתקנה.

 

שלב ראשון, החשוב והקריטי ביותר תכנון מקדים בליווי מקצועי אדריכלי
שלב ההכנה לנסיעה לסין קריטי מפני שזה השלב שבו אתם מסכמים ביניכם קונספט עיצובי לבית. מכינים ביחד עם איש / אשת המקצוע רשימת המוצרים הדרושים לכם. לחישובי עלויות מקדימים של המוצרים, יש קשר ישיר לאיכות המוצרים שתרכשו. 

על שלב ההכנה מראש מספרת דבורה "לפני כל נסיעה לסין אני מבקשת מהלקוחות את כל התוכניות הסופיות והסגורות של עיצוב הבית, כמו גם ברשימה מפורטת (ומדויקת) של כל הציוד, הפריטים, המוצרים והחפצים שאנו מתכננים לקנות בסין, כולל מרכיבי חומרים, צבעים, כמויות וגדלים. 

ברשימה מרוכזת ומפורטת, מצוינים כל המוצרים שאנו מתכננים לקנות יחד בסין.
הרשימה מחולקת לנושאים ותתי נושאים בהתאם לזמן המתוכנן לכל תחום במהלך הימים המרוכזים של הנסיעה: יום תשתיות, יום ריצוף, יום תחום תאורה, יום ריהוט, יום אביזרים משלימים, יום דלתות וכלים סניטריים וכולי. על בסיס התקציב של הלקוחות, כל תחום מקבל תקציב שמהווה חלק יחסי מהתקציב הכללי לרכישות. כך מתוכננת הנסיעה לסין לפי תקציב מוגדר, ריאלי וידוע מראש. כך הלקוחות יודעים את הסכום שהם מקציבים לקניות בכל יום. "התקציב נגזר גם מאיכות החומרים שמתכננים לרכוש על פי ידע והכנה מוקדמת. 
מטבע הדברים צריך להשאיר מרווח מסוים לשינויים ולכן אני משאירה מקום למעט גמישות מאחר ואם יש פריט יוצא דופן שהלקוח רוצה להשקיע בו, כדאי שתהיה לכך תוספת מוגדרת מראש בתקציב".

 

 

במה כדאי להתמקד כשמתכננים יבוא אישי לבית מסין ? 
למעשה ניתן לייבא מסין עולם של מוצרים לבית ללא מגבלת עיצוב או יצירתיות. 
המוצרים מסין שכדאי לייבא בעיקר הם: כל סוגי הריצוף והחיפויים לבית, כלים סניטרים, דלתות כניסה ופנים, תשתיות אינסטלציה, כל פתרונות התאורה, מטבחים קומפלט, ריהוט לכל הבית לרבות סלון, פינת משפחה, חדרי שינה, חדרי ילדים, חדרי תינוקות, מרתף או חדר על הגג. רהיטי גינה, כלי בית ואביזרי נוי, מוצרי טקסטיל לרבות מצעים, מפות, שטיחים ווילונות, קישוטי אוירה ועוד".
 
כל הנסיעה, התכנון המקדים והחיוני, גיבוש קונספט עיצובי, טיסה, לינה, רכישת המוצרים והפריטים, היבוא האישי, בקרת האיכות וליווי בהתקנה הפריטים המעוצבים; יעלו לכם בסין בכ- 50% לפחות מהעלות שהייתם מוציאים עליהם בישראל. 
***הערה : חשוב לדעת ממי לקנות, כיצד להתמקח ולהגיע מוכנים עם ליווי מקצועי שיאפשר לכם לבצע מקסימום רכישות במינימום השקעה ומקום לטעויות.

 

מטבח לפי מידה, גימור, צבע וחומר, כולל הכלים למטבח ואפילו הסכו'ם (לרבות כל מרכיבי הגמר ועיצוב הפנים לבית בבניה או בשיפוץ: תשתיות, ריצוף, חיפוי, כלים סניטריים ועוד - ביבוא אישי מסין בליווי מעצבת פנים.
 

 כמה ניתן לחסוך על ידי יבוא אישי מסין לבית ?
זוג שטס לסין בליווי מקצועי לרכוש את מוצרי הגמר ועיצוב הבית בסין חוסך בממוצע 40%-50% ולהבטיח כל רמת איכות שייבחר.
גם נסיעה עם מעצב/ת צמודה, מלווה, נהג ומתורגמן, עדיין זול באופן משמעותי לטוס לסין בהשוואה לארץ. 
 

למה חשוב ליווי צמוד בהיבטים מקצועיים ומסחריים ?

חושבים להוזיל עוד יותר את הנסיעה על ידי ויתור על שירותי הליווי ?
דבורה בן נון ממליצה לכם לחשוב שנית (כי הרווח עלול להתברר כטעות): מדינה זרה, שפה זרה, מנטליות אחרת, הרבה מאוד לוגיסטיקה ובירוקרטיה. הימים המרוכזים של הרכישות בסין מצריכים ליווי של ישראלי ואיש מקצוע  דובר סינית שיודע לשוחח עם היצרנים, מכיר את הצרכים והדרישות של הלקוח ומכיר את המקומות הטובים והזולים שכדאי ללכת אליהם. 

 

השפע בסין אדיר ולכך מתווסף סוגים שונים של איכות, סגנונות, מחירים ופתרונות. ההיצע אדיר מכיוון שהם מספקים ביקושי סחורות לכל העולם ובכללם המפרץ הפרסי. מה חשוב? השיקול שלכם צריך להיות האם בשורה התחתונה אתם יכולים להשיג מגוון מוצרים איכותיים ולחסוך במחיר הסופי.
  
מה אתם מרוויחים על ידי יבוא אישי מסין ? (תרגום לשקלים)
1. שיטת יבוא אישי מסין ורכישה ישירה ממגוון ספקים בארץ הייצור המובילה בעולם, יכולה לחסוך לכם מעשרות אלפים ועד מאות אלפי שקלים לרכישה מרוכזת. תלוי בסוג הבית והרמה שאתם בוחרים.
2. נסיעה לטובת יבוא אישי מסין חוסכת לך חודשים של התלבטות ועצבים ומבטיחה לך מוצרים ברמת הגימור הגבוהה בעולם מתוך מגוון עצום ורב. 
3. שילוב של חווית קניה ייחודית בארץ יוצאת מגדר הרגיל שבהזדמנות אחרת אולי לא היית מגיע לבקר בה. 
 

כיצד נבטיח שנרכוש בסין מוצרים ופריטים ברמה גבוהה ?

חשוב לדעת, שכל המפעלים שמהם תרכשו אריחי רצפה, כלים סניטריים, רהיטים, מנורות, חיפויים וכו', הם בעלי תקנים ארופאים ואמריקנים. במפעלים כמעט ללא יוצא מן הכלל, תגלו מערכות איכות פנימיות וכן תעודות תקן ISO והסמכות נוספות בינלאומיות.

 

ריהוט, טקסטיל, פרזול, זכוכיות, אלומיניום - ביבוא אישי מסין בליווי מעצבת פנים. כל הגמר לבית בבניה או בשיפוץ.
 

ריצוף לכל חדרי הבית לפי בחירתכם, מותאם לפי מידה, צבע וחומר, לרבות כל מרכיבי הגמר ועיצוב הפנים לבית בבניה או בשיפוץ.
 

 לאחר שחזרנו לארץ מסין, מי דואג שהמכולות יגיעו ליעדן לפי לוחות הזמנים וקצב התקדמות הפרויקט ? 
ישנם משרדים בסין אשר עורכים בקרת איכות לכל המוצרים שרכשתם, כולל החומרים, הצבעים שבחרתם, מידות האריחים, הרהיטים, הפרופילים, הריצוף ועוד. ובודקים כי המכולה שהזמנתם, תכיל בדיוק את מה שהזמנתם בסין, הן מבחינת האיכות שנבחרה, הצבעים וכן מבחינת הכמויות.

"שימו לב שחברות המלוות לקוחות לסין, תמיד מיידעות מתי חשוב לברר לגבי תו תקן ומתי לא" מסבירה דבורה בן נון.

 

החלטתם בכל זאת לנסוע ולרכוש המוצרים לבית לבד? חשבו שנית כי מה שחשוב באמת זה לא כמה שילמנו עבור הליווי אלא כמה חסכנו ומנענו טעויות קריטיות.
זכרו כי בסופו של דבר:
1. לרוב הזוגות יש מה לעשות עם החיסכון שנשאר בכיף וחבל לשלם על טעויות.
2. בית לא בונים כל יום כך ששכר הלימוד אינו משתלם לטובת הבנייה הבאה.
 

מה יכולות להציע חברות ליווי מבחינת הפתרון הכולל ביבוא אישי מסין לבית ?


א. שלב התכנון המקדים.
ב. נסיעה לסין וליווי בכל הרכישות הן ברמה העיצובית, הן ברמה התקציבית והן במיקוח מול הספקים.
ג. בקרת איכות על כל המוצרים שרכשתם.
ד. תהליך אחסון והמכלה לפני יציאת המשלוח לישראל.
ה. ליווי בהתקנה בארץ. 
 

דבורה בן נון באמצעות משרדה בישראל ובסין תשמח לעמוד לרשותכם לכל מידע שיידרש לפני ביצוע הפרויקט ומבטיחה  לליווי התהליך משלב התכנון עד שלב מימוש החלום.

הליווי המקצועי לסין שאנו מציעים נעשה על ידי אנשים עתירי ניסיון בליווי פרויקטים מורכבים בתחום עיצוב הפנים, אדריכלות ובנייה ויבוא מסין. 
050-5737378 נייד 
1-700-508-058 - מרכז קשרי לקוחות ושירות.

 
 

השאירו הודעה ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם