המגדלור הענק בבת ים

 

ענק חדש הגיע לשכונה. מגדל מגורים חדש, שנבנה בימים אלה וכבר מתנוסס בתוך הנוף האורבאני של העיר בת ים, של חברת 'נוה', מקבוצת 'נכסים ובניין'. בתכנון המגדל היו מעורבים שני אדריכלים מובילים, המייצגים שני דורות באדריכלות הישראלית: גל מרום ואבנר ישר. מקורות השראה מעולם הים הנפרש במלוא הדרו ממרומי המגדל, הנחו את תכנון ועיצוב המגדל שיכלול סנפיר זהב לכל אורכו ויואר בורוד במסגרת קמפיין ההארה הבינלאומי של חברת 'אסתי לאודר'.

מאת: מערכת אתר 'בית ונוי' | צילום: אסף פינצ'וק | גל מרום ואבנר ישר - 03/04/2013


"מגדל אחד הכולל 162 דירות", מסביר אדריכל אבנר ישר במסיבת העיתונאים במגדל, "הוא רחוב עירוני שלם שמתחו אותו לאורך. אם מסתכלים על המגדל ככזה, ברורה חשיבותו, מעבר להיותו בית דירות גבוה". ואכן, אין ספק שהמגדל החדש בבת ים מעלה שאלות רבות ומורכבות: כיצד זה ישפיע על המרקם העירוני סביבו (חברה בת ימית הגרה בסמוך חלקה אתי את חששותיה לגבי צפיפות התנועה באזור, למשל), איזה נוף אורבאני צפוי להתפתח בעיר, האם מגדלי היוקרה ימשכו לאזור אוכלוסיות חדשות שמצד אחד ישנו את המרקם החברתי ומצד שני ייצרו ג'נטריפיקציה (יציאת התושבים המקוריים מהשכונה) לאורך זמן. וכמובן, האם מגדל זה יהפוך לאייקון אדריכלי אשר יהפוך לנקודת ציון בעיר בת ים, 'מגדלור' ממשי ומטפורי. 

 

 

 

"כשהתחלתי לתכנן מגדל זה", מסביר אדריכל הפרויקט גל מרום, "ראיתי לנגד עיני את העיר בת ים, שהיא עיר ללא נמל, היושבת על קו המים. 'קיפוח' זה הוביל את הרעיון לתכנן את המגדלור של בת ים, כחלק מבניית הזהות של העיר. בנוסף לקונספט המגדלור נבחרו גם המוטיבים של סנפיר ומפרש ששולבו בתכנון המגדל". 

 

מגדל 'נוה בת ים' מתנשא לגובה של 42 קומות וממוקם בקצה הדרומי של הטיילת. הדירות הן דירות בנות 3-5 חדרים וכן פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים. כל הדירות פונות לים ולמגדל לובי, מרכז עסקים עם חדר ישיבות וחדר כושר. בריכת שחייה לא שולבה בפרויקט בגלל סמיכותו לים, אך גן פסלים עם מוטיב מרכזי של מים (אשר ישקפו את המגדל) ייבנה לטובת דרי המגדל. 

 

מקומה 38 של המגדל, אליה הגענו במעלית הבניה הזמנית, נפרש נוף שטובי הכותבים יתקשו לתאר. שמיכה כחולה-ירוקה נפרסת עד קצות האופק וגם ציניקנים לא יוכלו להישאר אדישים למצג הראווה הטבעי הזה. בקומות הנמוכות יותר בהן ביקרנו הים הוא אותו ים, אבל, לא בכדי הקומות הגבוהות הן גם היקרות ביותר. שם הלב מתרחב ממש.

 

 

 

שתי דירות לדוגמה בקומה 7 כבר עוצבו. האחת מציגה קוספט עיצובי בהיר והשנייה כהה. הדירות כוללות סוויטות שינה בהן משולב חדר ארונות עם מסדרון אורכי שמשני צדיו דלתות הארון, קיר זכוכית המפריד את חדר הרחצה מחלל השינה וכן משרד ביתי. בדירות, כמו גם בלובי המגדל, שולבו מותגי עיצוב ידועים דוגמת רהיטים של חברת B&B איטליה, מטבחי בולטהאופ ושטיחים של המעצבת אנה קורבלה מפינלנד. העיצוב הוא משובח אך לא מנקר עיניים, מתרחק מקלישאות ומשרה אווירה חמימה וביתית. 


 המגדל מתוכנן להתאכלס בעוד כשנה. מגדלים נוספים מתחילים לצוץ ונותר רק לחכות ולראות כיצד מגמה אורבאנית, שכבר לא ניתן להתעלם או לבטל אותה, תשפיע על המרקם האורבאני של העיר בת ים.

 

 

 

 

 

 

 
 

השאירו הודעה ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם